24.03.2018,08:55
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Uluslararası dijital işletmelere vergi düzenlemesi
Avusturya; Google, Facebook gibi uluslararası dijital işletmelere yönelik yeni vergi düzenlemesi yapacak.
Avusturya Dışişleri ve Entegrasyon Bakanı, Avusturya Halk Partisi Genel Başkanı Sebastian Kurz, kurulacak yeni hükümette, Google, Facebook gibi uluslararası dijital işletmelere yönelik yeni vergi düzenlemesi yapılacağını açıkladı.
 
Kurz ve Avusturya Özgürlük Partisi Genel Başkanı Heinz Christian Strache, ülkede yaklaşık bir aydır yürütülen koalisyon görüşmelerinde, her iki partinin dijitalleşme alanında yapılacak yeniliklere yönelik anlaşma sağladığını belirtti.
 
Dijitalleşmenin ciddi zorlukların yanında farklı yenilik ve imkanlar sunduğuna söyleyen Kurz, özellikle e-devlet, eğitim ve ekonomi alanında yeni iş alanları ve kolaylıklar doğuracağını ifade etti.
 
Kurz, kişi ve kurumlara ait dijital hesap oluşturmak suretiyle devlet hizmetlerinin hızlandırılması, ülke genelinde dijital eğitim platformunun kurulması ve dijital işletmelere yönelik vergi düzenlemesi olacağını anlattı.
 
Google, Facebook gibi uluslararası dijital işletmelerin ticari alanda Avrupa Birliği ve dünya gelinde ciddi kazançlar elde etiğini söyleyen Kurz, bu firmaların, neredeyse hiç vergi ödemediklerinin altını çizdi.
 
Kurz, dijital işletmelere yönelik vergi düzenlemesi noktasında her iki tarafın da hemfikir olduğunu belirterek, ''Uluslararası dijital işletmelerin vergilendirilmesine yönelik oluşturulacak modeli AB'ye taşıyacağız, ancak AB genelinde bir uzlaşı sağlanmaması durumunda, biz konuyu ulusal çerçevede çözeceğiz.
 
Çünkü kim bizde gelir elde ediyorsa o gelirin vergisini ödemek zorundadır, aksi takdirde ticari alanda adaletsizlik oluşur.'' dedi.
 
VIDEO İÇİN TIKLAYIN
15 Ekim 2017
https://www.youtube.com/watch?v=EvxgOn5yDIQ

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ülke saadet zincirleri içerisinde uyanıkların, fırsatçıları nasıl dolandırdığını tartışıyor. Anlıyoruz ki 65 adet benzeri yapılanma var.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
20 Mart akşamı ulusal kanallardan birinde yeni bir tarihi dizi başladı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Cuma günü geldiğinde sosyal medya üzerinde bir “Hayırlı Cumalar” faslı sürüp gidiyor.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?