23.11.2017,19:38
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Endüstri 4.0 eğitimleri, kurulacak fabrikada verilecek
Kurulacak fabrikayla, işletmelerin verimlilik ve rekabet gücünü artırarak, uygulamalı öğrenme tekniklerinden faydalanmaları, teori ve pratiği birleştirmek suretiyle çalışanların kalıcı yetkinlik kazanmaları amaçlanıyor.
 
Kamu ve özel sektörün ortak finansmanıyla hayata geçirilecek projeyle, başta KOBİ'ler olmak üzere imalat sanayi işletmelerinin verimliliklerine ve dijital dönüşümüne katkıda bulunulması, işletmelerin verimlilik konusunda aksayan yönlerinin iyileştirilmesi sağlanacak.
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nın (UNDP) teknik iş birliği ve Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) uygulama ortağı olarak katılımıyla, Ankara'da, 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde inşa edilecek fabrika için bina hariç yaklaşık 5 milyon dolarlık yatırım yapılacak.
 
ASO Başkanı Nurettin Özdebir, yaptığı değerlendirmede, Türkiye'de firmaların yüzde 98,3'ünün KOBİ olduğunu ve yaygın bir verimsizlik sorunu yaşandığını söyledi.ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile ilgili görsel sonucu
 
Özdebir, dünyada verimsizlik sorununun çözümüne yönelik olarak kurulan 35 model fabrika bulunduğunu ve buralarda firmalara iş yapma şekline verimlilik açısından bakış ve Endüstri 4.0 eğitimleri verildiğini belirterek, "Türkiye'de de bu eğitim tesislerinden ilki Ankara'da, ASO, UNDP ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın ortaklaşa kurduğu bir yapı içinde faaliyet gösterecek. Burada yalın üretim ve Endüstri 4.0 eğitimleri verilecek." dedi.
 

nükleer teknoloji ile ilgili görsel sonucu

 
8 bin 500 metrekarelik alana inşa edilecek model fabrika için yaklaşık 5 milyon dolarlık yatırım yapılacağını dile getiren Özdebir, şunları kaydetti:
 
"Bu fabrikayla eğitim verilecek dershaneler kuruyoruz.
 
Bu kurumun yapacağı fonksiyonlardan birisi eğitim.
 
Fabrika aynı zamanda Türk sanayisinin nükleer teknolojiye hazırlanmasıyla ilgili de eğitimler verecek.
 
Bununla da ilgili Rusya'daki Rosatom'un eğitim tesisleriyle bir anlaşma yaptık.
 
 
Aynı zamanda Fransız hükümetinin nükleer eğitim düzenleyen kurumuyla bir anlaşma yaptık.
 
Japonya ile de ön protokol imzaladık. Arkadaşlar incelemelerde bulunuyorlar ve ikinci nükleer santralin yapımı aşamasında Japonlarla birlikte eğitim vereceğiz."
 
Özdebir, fabrikanın makine imalatı yanında, gıda, ilaç, nükleer teknoloji alanlarında malzeme üretecek imalat sanayi firmaları ile inşaat şirkelerine de hizmet vereceğini anlattı.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay