19.02.2018,06:44
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
e-posta doğrulama sistemi; INBOXverify
Şirketlerin kendi ve potansiyel müşterileriyle birebir iletişime geçmek amacıyla kullandığı e-posta pazarlama yönteminde çeşitli hatalardan kaynaklı liste kayıpları yaşanıyor.

“Ne kadar çok e-posta adresi, o kadar çok getiri” düşüncesiyle hareket eden firmalar; doğru veya geçerliliği olmayan adreslere ya da izinde olan kişilere gönderilen e-postalar nedeniyle tüm kampanyayı riske atabiliyor.

Örneğin 10.000 kişilik bir listeye gönderim yapıldığında, bunların %10’una karşılık gelen 1.000’i hatalı olabiliyor.

Hatalı e-posta adreslerine yapılan gönderimler nedeniyle doğru adreslere yapılacak olanlar da olumsuz yönde etkileniyor.

Dünyada e-posta konusunda bir otorite olarak bilinen ReturnPath’in raporuna göre; listede %10 oranında hatalı e-posta adresi olduğunda, e-postaların %44’den fazlasına ulaşmayacağı gözler önüne seriliyor.

Popülerliği gün geçtikçe artan e-posta pazarlama yöntemi, birçok ülkenin yanı sıra özellikle ABD gibi teknolojiyle içli dışlı ülkelerde uzun yıllardır kullanılıyor.

Ancak en çok yaşanan “geçersiz e-posta” sorununun önüne bir türlü geçilemiyor.

Dolayısıyla birçok firma, istemeden de olsa geri dönüşü olmayan yatırımlarda bulunabiliyor.

Bu kapsamda e-posta pazarlama platformu INBOX, kullanıcılara sunduğu e-posta doğrulama sistemi INBOXverify ile tüm bu olumsuzlukların önüne geçilebilmesine olanak tanıyor.

Artık hatalı e-posta gönderimleri olmayacak

Dijital dünyanın en eski iletişim aracı olan e-posta’nın, günümüz ve geleceğin en önemli iletişim kanallarından biri olduğuna dikkat çeken e-posta pazarlama platformu INBOX’ın Kurucusu Emin Onur Genç, son yılların en fazla kullanılan dijital pazarlama yöntemlerinden biri haline gelen e-posta pazarlama ile artık hatalı gönderimlerin olmayacağını belirtti.

Yılların deneyimi ve pazarın ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli çalışmalarda bulunduklarını belirten Genç, e-posta ulaşılabilirlik oranının daima yüksek olması için geliştirdikleri e-posta doğrulama sistemi INBOXverify’dan bahsetti.

“Düzenli olarak kontrol edilmeyen hiçbir e-posta listesi temiz olmuyor. Dolayısıyla e-posta gönderimi yapılan listelerde doğal yollarla her yıl %30’luk kayıp yaşanıyor.

Bu nedenle uzun zamandır profesyonel temizleme işlemi uygulanmayan listeler, INBOXverify ile kolayca kontrol edilebiliyor.

Bu kapsamda bir adım daha ileriye giderek dünyada ilk kez dileyen herkese useinbox.com/tr adresi üzerinden liste analizi özelliğini ücretsiz olarak sunuyoruz.

Bu hizmet, listelerin yapay zekâ yoluyla segmente edilebilmesini sağlayarak buna uygun tahmini sonuçlar veriyor. Böylece liste temizleme işlemine ihtiyaç olup olmadığı görülebiliyor.” dedi.

INBOXVerify ile %98 temiz listeler

Liste temizleme işlemi yapılmadan e-posta pazarlama yönteminden faydalanmaya başlamanın aslında hiç ulaşılamayacak kişiler için büyük paketler satın almak anlamına geldiğini belirten Genç, “Liste temizleme işlemi ekstra bir masraf değil, uzun vadede daha az yatırımla daha çok getirisi olan bir işlem. INBOXverify ile temizlenen listeler en az %98 oranında gönderime hazır oluyor.

İçerisinde artık kullanılmayan (sunucu tarafından cevap alınamayan) tüm e-postalar temizlenerek, maksimum erişimi sağlayacak bir gönderime hazır hale geliyor.

Sistemi kullanmak da oldukça basit.

Listeyi sisteme yüklüyor, takibinde otomatik olarak ücretsiz analizin yapılmasının ardından sistem size listenizin ne düzeyde kirli olduğuna dair tahmini bir bilgi veriyor.

Bu bilgiye istinaden isterseniz temizleme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz” dedi.

E-posta pazarlamayla ilgili daha detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

INBOX Hakkında;

2011 yılında Emin Onur Genç tarafından kurulan INBOX, küçük işletmeler ve organizasyonlar için kullanımı kolay bir e-posta pazarlama platformu olarak faaliyet gösteriyor.

Son iki yıldır sistemin yapay zekâ uygulamaları geliştirilerek, kullanıcılara her defasında daha az zaman ve maliyet avantajı sağlanıyor.

Türkiye’de önemli bir pazar payına sahip olan firma; ürün, hizmet ve bunların operasyonel süreçlerini ABD ofisinden yürüyor.

18 ülkede 10 binin üzerinde aktif kullanıcısı bulunan INBOX’ın günlük ortalama e-posta gönderme hacmi 12 milyon.


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Bertolt Brecht’in 120 yaşı dolayısıyla Zeliha Berksoy müthiş bir oyun sahneye koydu: İnsan neyle yaşar?
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
En önemlisi konunun eski anlamda bir 'siyaset' tartışması olmadığını idrak etmektir.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?