19.02.2018,06:42
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Siber güvenlikte uluslararası akademik iş birliği anlaşması
Bulgaristan ve Türkiye, dijital gelecek için akademik sahada uluslararası bir ortaklığa imza attı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Gelişim Üniversitesi Yeni Medya Bölümü ile iş birliği içinde uluslararası düzeyde Siber Güvenlik Konferansı’nı gerçekleştiren (CSRC Global) Siber Güvenlik Araştırmaları Derneği yeni bir atağa daha kalktı.

Bulgaristan heyetiyle yapılan protokolle önümüzdeki sürece yönelik siber alanda iş birliğinin önünü açacak anlaşmayı 20 Ekim 2017 tarihinde Bulgaristan Bilim Akademisi Bilgi ve İletişim Teknolojileri Enstitüsü Ortak Eğitim Simulasyon ve Analiz Merkezi adına Doç. Dr. Zlatogor Minchev, CSRC Global adına da Dr. Zeynep Ece Ünsal imzaladı.

Bilimsel araştırmaların ve çalışmaların ortak yürütüleceği projede taraflar, yeni zorlu dijital dünyada, gelecekteki tehditler, bölünmeler, zorluklar ve risk tanımlama, doğrulama, doğrulama ve sonuç yayma konularında ön plana çıkan, siber güvenlik alanında ortak araştırma ve eğitimine izin veren resmi bir ilişki geliştirmeyi hedefliyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan CSRC Global’den Dr. Zeynep Ece Ünsal; “Hedefimiz geleceğe yönelik teknik ve sosyal alanda iş birliğini artırarak, siber güvenliğe yönelik bölgesel farkındalığı yükseltmek olacak” dedi.

 


 

 


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Bertolt Brecht’in 120 yaşı dolayısıyla Zeliha Berksoy müthiş bir oyun sahneye koydu: İnsan neyle yaşar?
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
En önemlisi konunun eski anlamda bir 'siyaset' tartışması olmadığını idrak etmektir.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?