23.11.2017,19:40
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Siber güvenlikte uluslararası akademik iş birliği anlaşması
Bulgaristan ve Türkiye, dijital gelecek için akademik sahada uluslararası bir ortaklığa imza attı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Gelişim Üniversitesi Yeni Medya Bölümü ile iş birliği içinde uluslararası düzeyde Siber Güvenlik Konferansı’nı gerçekleştiren (CSRC Global) Siber Güvenlik Araştırmaları Derneği yeni bir atağa daha kalktı.

Bulgaristan heyetiyle yapılan protokolle önümüzdeki sürece yönelik siber alanda iş birliğinin önünü açacak anlaşmayı 20 Ekim 2017 tarihinde Bulgaristan Bilim Akademisi Bilgi ve İletişim Teknolojileri Enstitüsü Ortak Eğitim Simulasyon ve Analiz Merkezi adına Doç. Dr. Zlatogor Minchev, CSRC Global adına da Dr. Zeynep Ece Ünsal imzaladı.

Bilimsel araştırmaların ve çalışmaların ortak yürütüleceği projede taraflar, yeni zorlu dijital dünyada, gelecekteki tehditler, bölünmeler, zorluklar ve risk tanımlama, doğrulama, doğrulama ve sonuç yayma konularında ön plana çıkan, siber güvenlik alanında ortak araştırma ve eğitimine izin veren resmi bir ilişki geliştirmeyi hedefliyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan CSRC Global’den Dr. Zeynep Ece Ünsal; “Hedefimiz geleceğe yönelik teknik ve sosyal alanda iş birliğini artırarak, siber güvenliğe yönelik bölgesel farkındalığı yükseltmek olacak” dedi.

 


 

 


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay