17.12.2017,20:32
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Davranış bazlı Güvenlik Ürünleri, Türkiye pazarında
Davranış bazlı güvenlik analitiği teknolojileri lideri Gurucul, Türkiye’nin önde gelen BT servis sağlayıcısı BT Bilgi Teknolojileri ile güçlerini birleştirdi.

Güvenlik Analitiği, Kullanıcı Davranış Analitiği ve Kimlik Analitiği alanlarında lider olan Gurucul ile iş birliği gerçekleştiren BT Bilgi Teknolojileri, bu ortaklıkla bulut altyapısında ve kurumsal alanda adından yeni yeni söz edilmeye başlanan davranış bazlı güvenlik ürünlerini Türk müşterileri ile buluşturacak.

Gurucul’un sunduğu davranış bazlı güvenlik analitiği teknolojileri bilinen güvenlik çözümlerindeki veri tabanı, ağ trafik replikasyonu, kural gibi tanımlamaların yerine, kimlik tabanlı büyük verinin, makine öğreniminin olanaklarından yararlanarak, hali hazırda gelen kullanım senaryoları ve iş modelleri ile BT güvenlik yönetiminde bizlere bilinmeyeni görme fırsatı veriyor.

BT Bilgi Teknolojileri, Gurucul Risk Analizi, Erişim Analitiği Platformu, Tehdit Analitiği Platformu, Gurucul Bulut Analitiği Platformu ve Gurucul StudioTM ürünlerinin dahil olduğu ürün ve çözümlerinin Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi olarak çalışmalarını sürdürecek.

BT Bilgi Teknolojileri Pazarlama Müdürü Zuhal İşcan, özellikle Gurucul’un ödüllü Kurumsal Kullanıcı Analitiği, Kimlik Analitiği ve Bulut Analitiği çözümlerinin Türkiye’deki firmalar tarafından ilgi göreceğine ve büyük fayda sağlayacağına inandıklarını belirterek bu çözümlerin şirketleri içten gelebilecek tehditlere, hesapların kötüye kullanımına, içeriden veri kaçırma yöntemlerine ve kötü niyetli karmaşık erişim denemelerine karşı koruduğu bilgisini verdi.

İşcan gerçekleştirilen bu ortaklıkla ilgili düşüncelerini ise; şu sözlerle aktardı:

“Gurucul’un ileri seviye güvenlik analitiği teknolojilerini, kendi çözüm ve hizmet tabanımıza entegre etme aşamasındayız.

Tüm bu ürün ve çözümlere müşterilere sağladığımız satış öncesi, satış sonrası, lisans yönetimi, yenileme yönetimi, işlem optimizasyonu, pazar geliştirme ve teknik altyapı hizmetlerimizde geniş yer vereceğiz.

Bu ortaklığın, Türkiye BT güvenlik çözümleri pazarı için çok önemli bir gelişme olacağını öngörüyoruz.”

Gurucul CEO’su Saryu Nayyar konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “En ileri teknolojileri adapte etme konusundaki başarılı tarihçesi ve gelişmiş güvenlik çözümlerine verdikleri önem ile tanıdığımız BT Bilgi Teknolojileri’yle gerçekleştirdiğimiz iş birliğinden çok memnunuz.

BT Bilgi Teknolojileri’nin bölgesel siber güvenlik konusundaki deneyimi sayesinde bu ortaklığın Türkiye gibi hızla büyüyen bir güvenlik pazarında etkili bir yere sahip olmamızı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

 

 

 

BT Bilgi Teknolojileri hakkında;

BT Bilgi Teknolojileri Türkiye BT pazarındaki 10 yıldan uzun deneyimi ile, küresel alanda kendine yer bulmaya çalışan kurumlara en iyi altyapı ürünlerini sunmaktadır.

Müşterilerinin gelişimlerini ve karlılıklarını, en son yalın teknoloji çözümleri ile destekler.

Değişimin gerçek potansiyelini, ancak bayi ve platform bağımsız ürünler ile ortaya çıkartmanın mümkün olacağına inanan bir yol izleyen BT Bilgi sunduğu yalın teknoloji ürün gamında; siber güvenlikten kurumsal veri yönetimine, akıllı altyapılardan akıllı operasyon idaresine, yapay zeka destekli tarama ve varlık yönetiminden son kullanıcı hesap yönetimine kadar farklı alanlarda seçenekler bulunmaktadır.

Sağladığı bu çözümler ile firmaların işleri ve teknolojileri arasındaki gittikçe açılan arayı kapatmayı hedefleyen BT Bilgi Teknolojileri, sunduğu servisler ile teknolojiye ihtiyacı olan tüm kurumsal müşterilerinin her daim yanında, desteğe hazır şekilde yer almaktadır.

https://btbilgi.com.tr/

Gurucul hakkında;

Gurucul şirketlerin kendilerini dahili tehlikelere, hesapların kötüye kullanımına ve hem ofisten hem de buluttan veri kaçırma operasyonlarına karşı yeni teknolojiler ile korumalarını sağlayabilecekleri çözümler sunar.

Akıllı güvenlik analiz metodları anomali taramasında makine öğrenmeden, tahmin bazlı risk-puanlama algoritmalarına; yetkisiz hesap kullanımlarını saptamadan, yasadışı erişim giriş denemelerini yakalamaya kadar birçok alanda yenilikçi ürün ve çözümler sağlayan Gurucul; finans, bankacılık, sigorta, üretim, teknoloji, ilaç, perakende ve kamu gibi farklı sektörlerden geniş bir müşteri portföyüne sahip.

http://gurucul.com/, LinkedIn Twitter

 


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Bitcoin konusundaki olasılıkları geçen hafta içerisinde kaleme almıştım. Evet tekrarlıyorum, buradan dünya çapında çok büyük bir soygun ve vurgun bekliyorum.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Son birkaç yıldır ülkemizde yaşanan yüksek kur artışları, işletmelerimizi oldukça zorlamakta, maliyet, fiyatlama ve kâr döngüsünü yakalamak her geçen gün daha da güç hale gelmektedir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?