17.10.2017,16:11
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Davranış bazlı Güvenlik Ürünleri, Türkiye pazarında
Davranış bazlı güvenlik analitiği teknolojileri lideri Gurucul, Türkiye’nin önde gelen BT servis sağlayıcısı BT Bilgi Teknolojileri ile güçlerini birleştirdi.

Güvenlik Analitiği, Kullanıcı Davranış Analitiği ve Kimlik Analitiği alanlarında lider olan Gurucul ile iş birliği gerçekleştiren BT Bilgi Teknolojileri, bu ortaklıkla bulut altyapısında ve kurumsal alanda adından yeni yeni söz edilmeye başlanan davranış bazlı güvenlik ürünlerini Türk müşterileri ile buluşturacak.

Gurucul’un sunduğu davranış bazlı güvenlik analitiği teknolojileri bilinen güvenlik çözümlerindeki veri tabanı, ağ trafik replikasyonu, kural gibi tanımlamaların yerine, kimlik tabanlı büyük verinin, makine öğreniminin olanaklarından yararlanarak, hali hazırda gelen kullanım senaryoları ve iş modelleri ile BT güvenlik yönetiminde bizlere bilinmeyeni görme fırsatı veriyor.

BT Bilgi Teknolojileri, Gurucul Risk Analizi, Erişim Analitiği Platformu, Tehdit Analitiği Platformu, Gurucul Bulut Analitiği Platformu ve Gurucul StudioTM ürünlerinin dahil olduğu ürün ve çözümlerinin Türkiye’deki tek yetkili temsilcisi olarak çalışmalarını sürdürecek.

BT Bilgi Teknolojileri Pazarlama Müdürü Zuhal İşcan, özellikle Gurucul’un ödüllü Kurumsal Kullanıcı Analitiği, Kimlik Analitiği ve Bulut Analitiği çözümlerinin Türkiye’deki firmalar tarafından ilgi göreceğine ve büyük fayda sağlayacağına inandıklarını belirterek bu çözümlerin şirketleri içten gelebilecek tehditlere, hesapların kötüye kullanımına, içeriden veri kaçırma yöntemlerine ve kötü niyetli karmaşık erişim denemelerine karşı koruduğu bilgisini verdi.

İşcan gerçekleştirilen bu ortaklıkla ilgili düşüncelerini ise; şu sözlerle aktardı:

“Gurucul’un ileri seviye güvenlik analitiği teknolojilerini, kendi çözüm ve hizmet tabanımıza entegre etme aşamasındayız.

Tüm bu ürün ve çözümlere müşterilere sağladığımız satış öncesi, satış sonrası, lisans yönetimi, yenileme yönetimi, işlem optimizasyonu, pazar geliştirme ve teknik altyapı hizmetlerimizde geniş yer vereceğiz.

Bu ortaklığın, Türkiye BT güvenlik çözümleri pazarı için çok önemli bir gelişme olacağını öngörüyoruz.”

Gurucul CEO’su Saryu Nayyar konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “En ileri teknolojileri adapte etme konusundaki başarılı tarihçesi ve gelişmiş güvenlik çözümlerine verdikleri önem ile tanıdığımız BT Bilgi Teknolojileri’yle gerçekleştirdiğimiz iş birliğinden çok memnunuz.

BT Bilgi Teknolojileri’nin bölgesel siber güvenlik konusundaki deneyimi sayesinde bu ortaklığın Türkiye gibi hızla büyüyen bir güvenlik pazarında etkili bir yere sahip olmamızı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

 

 

 

BT Bilgi Teknolojileri hakkında;

BT Bilgi Teknolojileri Türkiye BT pazarındaki 10 yıldan uzun deneyimi ile, küresel alanda kendine yer bulmaya çalışan kurumlara en iyi altyapı ürünlerini sunmaktadır.

Müşterilerinin gelişimlerini ve karlılıklarını, en son yalın teknoloji çözümleri ile destekler.

Değişimin gerçek potansiyelini, ancak bayi ve platform bağımsız ürünler ile ortaya çıkartmanın mümkün olacağına inanan bir yol izleyen BT Bilgi sunduğu yalın teknoloji ürün gamında; siber güvenlikten kurumsal veri yönetimine, akıllı altyapılardan akıllı operasyon idaresine, yapay zeka destekli tarama ve varlık yönetiminden son kullanıcı hesap yönetimine kadar farklı alanlarda seçenekler bulunmaktadır.

Sağladığı bu çözümler ile firmaların işleri ve teknolojileri arasındaki gittikçe açılan arayı kapatmayı hedefleyen BT Bilgi Teknolojileri, sunduğu servisler ile teknolojiye ihtiyacı olan tüm kurumsal müşterilerinin her daim yanında, desteğe hazır şekilde yer almaktadır.

https://btbilgi.com.tr/

Gurucul hakkında;

Gurucul şirketlerin kendilerini dahili tehlikelere, hesapların kötüye kullanımına ve hem ofisten hem de buluttan veri kaçırma operasyonlarına karşı yeni teknolojiler ile korumalarını sağlayabilecekleri çözümler sunar.

Akıllı güvenlik analiz metodları anomali taramasında makine öğrenmeden, tahmin bazlı risk-puanlama algoritmalarına; yetkisiz hesap kullanımlarını saptamadan, yasadışı erişim giriş denemelerini yakalamaya kadar birçok alanda yenilikçi ürün ve çözümler sağlayan Gurucul; finans, bankacılık, sigorta, üretim, teknoloji, ilaç, perakende ve kamu gibi farklı sektörlerden geniş bir müşteri portföyüne sahip.

http://gurucul.com/, LinkedIn Twitter

 


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’nin işsizlik rakamları açıklandı. Hiç oran tartışmasına girmeyeceğim. Son bir yılda tüm zoraki, işsiz adamı işsiz saymama gibi uygulamalara rağmen iki haneye oturduğu görülüyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
“tüketim kölelik ise, üretim özgürlüktür”
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bu yazımızda günümüz endüstriyel süper lig futbolundan uzaklaşıp şu anda sorunlarla boğuşan, Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya’nın futbol gündeminden bahsedeceğim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Avrupa'daki Türkiye itibarının kötüye gitmesinde Türkiye'deki iktidarın politikaları temel rol oynuyor.
Ülkemizde yapılan barajların ölü hacimleri, faydalı hacimlerinden fazladır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay