17.03.2018,19:27
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'TELSİZNET cihazları telefon olarak da kullanılabiliyor'
Telsiz haberleşmesi alanında hızla gelişen teknolojiyi yakından takip ederek mümkün olan en verimli çözümleri Türkiye pazarına yüksek servis ve hizmet kalitesiyle sağlayan Novatel, haberleşme sektöründe fark yaratacak yeni ürünü TELSİZNET’i piyasaya sundu.
 
Telsiz sistemleri için gerekli frekans tahsisi ve altyapı kurulumu maliyetlerini ortadan kaldıran, kullanıcılara cep telefonu şebekeleri (GPRS, 3G ve 4.5G) ya da WiFi kablosuz yerel ağları kullanarak kapsama alanı içinde kesintisiz iletişim imkânı sağlayan TELSİZNET’in İstanbul tanıtımı ISAF 2017 Fuarı paralelinde düzenlenen bir toplantıyla gerçekleştirildi.
‘Hoşgeldiniz’ konuşmasıyla toplantının açılışını yapan Novatel Genel Müdürü Cem Ankara TELSİZNET’in kullanım özelliklerinden bahsederek şunları söyledi:
 
“Benzer hizmetlerin akıllı telefonlar üzerinden sunulmaya çalışıldığı sektörde TELSİZNET’in kurumsal pazara ve saha kullanımına uygun özel tasarım cihazlar olması gibi önemli bir farkı var.
 
Tüm operatörlerle uyumlu, alışılmış telsiz sistemleri altyapısı kurulumu gerektirmeyen TELSİZNET cihazları telefon olarak da kullanılabiliyor.
 
TELSİZNET hizmetlerinden faydalanmak için, TELSİZNET aboneliği yanında kullanılacak cep telefonu şebekesi operatörü tarafından sağlanan sim kart yeterli oluyor.
 
Aynı zamanda WiFi servisi kullanılarak haberleşme hibrit veya sadece sim kart ve sadece WiFi üzerinden sağlanabiliyor.
 
Dikkat çeken bu kazanımları sayesinde TELSİZNET’in piyasada hızla yaygınlaşacağını öngörüyoruz.”
 
TELSİZNET Network Operasyon Müdürü Mustafa Onay ise; katılımcılara yeni haberleşme servisi TELSİZNET’in teknik özelliklerinden bahsetti:
 
“Tek düğme ile anlık, grup veya birebir haberleşme imkânı sunan TELSİZNET; yazılı mesaj, resim, video iletme ve canlı yayın yapma gibi özelliklerinin yanında görüşmelerin kaydedilebilmesi ve haritada kullanıcıların konumunun görüntülenebilmesi gibi iş verimini artıracak olanaklar sunuyor.  
 
TELSİZNET Haberleşme Sistemi’nde pratik operasyon için TE385, yöneticiler için akıllı terminal ve çift sim kart destekleme özelliğiyle TE6, profesyoneller için kompakt tasarımıyla TE580, 13 mp kamera ve NFC özelliğiyle dikkat çeken TE590 adlı dört farklı cihaz kullanılıyor.
 
Henüz satışa sunulmayan TE590 modelinin Eylül ayı sonunda satışa sunmayı planlıyoruz.
 
Cihazlar için tanımlanan bilgisayar tabanlı 'Abone Yönetim Paneli'yle kurum çalışanlarının yetkilerinin belirlenmesi ve gerekli durumlarda kullanıcıların devre dışı bırakılması özellikleri de sağlanıyor.”
 
Çin’in video ve ses uygulamaları çözümleri konusunda önde gelen firmalarından Telo Systems Satış Müdürü Jason Li de, konuşmasında; Novatel ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek 2016 yılında başlayan ortaklıklarını ‘Türkiye’deki Tek Yetkili İş Ortağı’ statüsüne taşıdıklarını açıkladı.
 
Novatel ile ortaklıklarından kısa bir süre sonra Türkiye’de 20 milyon kullanıcıya hizmet veren özel sektörün en büyük elektrik dağıtım firmasının 3 bölge 14 şehirde yaklaşık 3.500 kullanıcısı ile TELSİZNET haberleşme sistemini kullanmaya başladığını vurgulayan Li; elektrik, su ve doğalgaz şebeke işletmelerinin yanı sıra kamu, inşaat, güvenlik, perakende, lojistik, sağlık, turizm, madencilik gibi farklı sektörlerden firmalara da TELSİZNET hizmeti sunmaya başladıklarını belirterek sözlerini tamamladı.
 
Novatel Hakkında;
 
Kablosuz veri ve ses haberleşmesi çözümleri sunan Novatel, anahtar teslim sistem altyapılarının yanında kendileri tarafından kurularak işletilen altyapılar üzerinden de servis sağlıyor.
 
Sahadaki mobil ekiplerin aralarında ve merkezleriyle ses haberleşmesinden sahadan yüksek hız ve band genişliğinde veri aktarımı sağlayan kablosuz geniş band çözümlerine uzanan zengin bir çözüm portföyüne sahip olan Novatel, BTK tarafından yetkilendirilmiş bir operatör olarak 14 ilde kurulu telsiz altyapılarıyla kullanıcılarına servis sunuyor.
 
Video ve ses uygulamaları konusunda bilgi ve iletişim teknolojileri için toplam çözüm sunan Çin’in önde gelen firmalarından Telo Systems’in Türkiye’deki tek yetkili iş ortağı olan Novatel, 2016 yılında dedike telsiz altyapısı gerektirmeyen, mobil şebekeler üzerinden telsiz haberleşmesi yapılmasını sağlayan TELSİZNET Haberleşme Servisi’ni piyasaya sundu.
 
TELSİZNET Haberleşme Servisi elektrik, su ve doğalgaz şebeke işletmelerinin yanı sıra kamu, inşaat, güvenlik, perakende, lojistik, sağlık, turizm, madencilik gibi telsiz kullanımının sık görüldüğü tüm sektörlerden farklı firmalara ihtiyaçlarına yönelik hizmet vermeye başladı.
 
www.novatel.com.tr  www.telsiznet.com
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?