17.12.2017,18:25
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
1. Uluslararası Siber Güvenlik Konferansı; 20 Ekim'de
Günümüzde bilgi iletişim teknolojileri ve nesnelerin internetinin kişi ve kurumlara sağlamış olduğu kolaylıkların yanı sıra siber saldırılarda uluslararası anlamda tüm ülkelerin en önemli sorunu haline gelmiştir.

Sağlık sektöründen eğitime, siyaset biliminden medyaya, bankacılık ve finans  sektöründen havayolu sektörü gibi daha bir çok alandan yapılan siber saldırılar ve siber tehditler ciddi mali kayıplara yol açmakta ve aynı zamanda kamusal düzeninde bozulmasına neden olmaktadır.

Devletin kritik alt yapılarını hedef alan siber saldırılar günden güne artmakta ve sadece verilerin korunması, hacker ve siber saldırılar kapsamında ele alınan siber güvenlik çalışmalarının disiplinlerarası ve farklı bakış açılarıyla ele alınması zorunlu bir hale gelmiştir.

Bu çerçevede farklı disiplinlerdeki akademisyenlerden oluşan siber güvenlik araştırmaları derneği kurulmuştur.

Derneğin ilk faaliyeti olan Uluslararası Siber Güvenlik Konferansı 20 Ekim 2017 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde düzenlenecek. 

http://csrc.global/tr/

Ekonomi Gazetecisi Çetin Ünsalan, 20 Ekim 2017 tarihinde Siber Güvenlik Araştırmaları Derneği tarafından organize edilen 1.Uluslararasi Siber Güvenlik Konferansı öncesinde 'Siber Güvenlik ve Ekonomi' konusundaki görüşlerini aktardı.
 
VIDEO İÇİN TIKLAYIN
27 Temmuz 2017 
https://www.youtube.com/watch?v=tAEmDxDnygc

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Yüksek enflasyon dönemlerinde işletmeleri bekleyen büyük tehlike...
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?