17.03.2018,19:28
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
1. Uluslararası Siber Güvenlik Konferansı; 20 Ekim'de
Günümüzde bilgi iletişim teknolojileri ve nesnelerin internetinin kişi ve kurumlara sağlamış olduğu kolaylıkların yanı sıra siber saldırılarda uluslararası anlamda tüm ülkelerin en önemli sorunu haline gelmiştir.

Sağlık sektöründen eğitime, siyaset biliminden medyaya, bankacılık ve finans  sektöründen havayolu sektörü gibi daha bir çok alandan yapılan siber saldırılar ve siber tehditler ciddi mali kayıplara yol açmakta ve aynı zamanda kamusal düzeninde bozulmasına neden olmaktadır.

Devletin kritik alt yapılarını hedef alan siber saldırılar günden güne artmakta ve sadece verilerin korunması, hacker ve siber saldırılar kapsamında ele alınan siber güvenlik çalışmalarının disiplinlerarası ve farklı bakış açılarıyla ele alınması zorunlu bir hale gelmiştir.

Bu çerçevede farklı disiplinlerdeki akademisyenlerden oluşan siber güvenlik araştırmaları derneği kurulmuştur.

Derneğin ilk faaliyeti olan Uluslararası Siber Güvenlik Konferansı 20 Ekim 2017 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde düzenlenecek. 

http://csrc.global/tr/

Ekonomi Gazetecisi Çetin Ünsalan, 20 Ekim 2017 tarihinde Siber Güvenlik Araştırmaları Derneği tarafından organize edilen 1.Uluslararasi Siber Güvenlik Konferansı öncesinde 'Siber Güvenlik ve Ekonomi' konusundaki görüşlerini aktardı.
 
VIDEO İÇİN TIKLAYIN
27 Temmuz 2017 
https://www.youtube.com/watch?v=tAEmDxDnygc

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?