18.10.2017,01:14
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
1. Uluslararası Siber Güvenlik Konferansı; 20 Ekim'de
Günümüzde bilgi iletişim teknolojileri ve nesnelerin internetinin kişi ve kurumlara sağlamış olduğu kolaylıkların yanı sıra siber saldırılarda uluslararası anlamda tüm ülkelerin en önemli sorunu haline gelmiştir.

Sağlık sektöründen eğitime, siyaset biliminden medyaya, bankacılık ve finans  sektöründen havayolu sektörü gibi daha bir çok alandan yapılan siber saldırılar ve siber tehditler ciddi mali kayıplara yol açmakta ve aynı zamanda kamusal düzeninde bozulmasına neden olmaktadır.

Devletin kritik alt yapılarını hedef alan siber saldırılar günden güne artmakta ve sadece verilerin korunması, hacker ve siber saldırılar kapsamında ele alınan siber güvenlik çalışmalarının disiplinlerarası ve farklı bakış açılarıyla ele alınması zorunlu bir hale gelmiştir.

Bu çerçevede farklı disiplinlerdeki akademisyenlerden oluşan siber güvenlik araştırmaları derneği kurulmuştur.

Derneğin ilk faaliyeti olan Uluslararası Siber Güvenlik Konferansı 20 Ekim 2017 tarihinde İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde düzenlenecek. 

http://csrc.global/tr/

Ekonomi Gazetecisi Çetin Ünsalan, 20 Ekim 2017 tarihinde Siber Güvenlik Araştırmaları Derneği tarafından organize edilen 1.Uluslararasi Siber Güvenlik Konferansı öncesinde 'Siber Güvenlik ve Ekonomi' konusundaki görüşlerini aktardı.
 
VIDEO İÇİN TIKLAYIN
27 Temmuz 2017 
https://www.youtube.com/watch?v=tAEmDxDnygc

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonominin patronaji tamamen dağıldı. İroni yaparak durum mu anlatmaya çalışıyor, yoksa gerçeklerle başa çıkamayınca geleneğe uyup hayâller diyarında mı gezmeye karar verdi; açıkçası bundan emin değilim.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bu yazımızda günümüz endüstriyel süper lig futbolundan uzaklaşıp şu anda sorunlarla boğuşan, Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya’nın futbol gündeminden bahsedeceğim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Avrupa'daki Türkiye itibarının kötüye gitmesinde Türkiye'deki iktidarın politikaları temel rol oynuyor.
Ülkemizde yapılan barajların ölü hacimleri, faydalı hacimlerinden fazladır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay