21.02.2018,17:56
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Global kulüplerle aramızda büyük bütçe farkları oluştu'
Beşiktaş Kulübü'nün, sezon başında oluşturduğu "Come to Beşiktaş" sloganının yeni iletişim kampanyası, Vodafone Park'ta düzenlenen program ile tanıtıldı.
Kulüp başkanı Fikret Orman, burada yaptığı konuşmada, "Come to Beşiktaş"ı tüm dünyaya yaymak istediklerini belirterek, "Come to Beşiktaş' taraftarın bulduğu bir slogandı, bunu önemli bir proje haline getirdik ve tüm dünyada yaymaya başladık. 1,2 milyar kişiye ulaştık." dedi.
 
beşiktaş vida transfer ile ilgili görsel sonucuPepe, Lens, Negredo, Medel, Vida transferlerinde başlattıkları kampanyayı diğer kulüplerin de benimsediğini aktaran Orman, "Transfer videolarımızla da önemli ses getirdiğimizi düşünüyorum. Bu kampanyayı başka bir seviyeye taşımayı düşündük.
 
Beşiktaş bunu tanıtabilmek için finansman harcayacaktır. Dünyanın konuşacağı bir hale getirmeye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.
 
"Come to Beşiktaş"ı ikonik bir marka haline getirmek istediklerini dile getiren Orman, "Bu kampanya ile din, dil, ırk farkı gözetmeksizin herkese kollarımızı açtığımızı göstermeye çalıştık.
 
Bunu da Mevlana Celaleddin Rumi'nin sözünün ışık tutacağını düşündük. 'Gel gel ne olursan ol yine gel. Bizim dergahımız ümitsizlik dergahı değildir, bin kere tövbeni bozsan yine gel' diyerek hazırladık kampanyayı. Kollarımız herkese açık." şeklinde konuştu. 
 
Sezon başında Çin pazarına açıldıklarını belirten Fikret Orman,"Hedefimiz 100 milyon taraftar kitlesine ulaşmak. Global kulüplerle aramızda büyük bütçe farkları oluştu. 160-200 milyon avro bonservis bedelleri ödenir hale geldi.
 
Bizim kulüplerimizi borç batağına sokmadan bütçe olarak büyümemiz gerekir.
 
Global bir oyuncu olmadığınız zaman büyük kulüplerle aradaki fark çok açılıyor. 2020'ye geldiğimizde hedefimiz 100 milyon Beşiktaş taraftarı." ifadelerini kullandı.
 
Siyah-beyazlı kulübün başkanı, bir basın mensubunun "Ne olursan ol gel' diyorsunuz ama 'bonservissiz gel' diyorsunuz" yorumuna, "Kalpten gel, bedelle gelme' diyoruz. Bu da bir çeşit çağırmadır." diyerek esprili bir cevap verdi. 
 
Orman, önlerindeki ilk hedeflerinin Bayern Münih'i UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turunda elemek olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: 
bayern münih beşiktaş ile ilgili görsel sonucu
 
"Her şey hemen olsun istiyoruz. Bu işler hemen olacak işler değil. 6 sene önceye göre ne noktada olduğumuz ortada.
 
Şampiyonlar Ligi’nde büyük bütçeli takımlar, büyük paralar harcıyorlar.
 
Bizim de doğru stratejiler ve istikrar yakalamamız gerekiyor. İlk hedefimiz Bayern Münih’i elemek."
 
Fikret Orman, gündüz maçları ile ilgili talepleri olduğunu vurgulayarak, "Kışın ortasında saat 20.30’da Osmanlıspor’la kupa maçı oynayacağız. Buranın ne kadar soğuk olduğunu biliyoruz.
 
Federasyona 'bu maçı gündüze alalım' diye başvurduk ama olmadı. Bu maçta oyuncularımızı oynatmak istiyoruz, herkes izlesin istiyoruz ama riske giremiyoruz.
 
Samsun'da bir Süper Kupa maçı oynadık ama maçtan çok herkesin aklında kavgalar, bıçaklar, sahaya girenler kaldı.
 
O zaman da söyledim keşke bu maçı Bakü'de, Endonezya'da oynasaydık.
 
Premier Lig'de bizim çektiğimiz gibi videolar çekiyorlar. Biz de bütün takımlardaki oyuncularla bunu yaparak ülke tanıtımını yükseltmeliyiz." diye konuştu.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Çok sevdiğim bir atasözü vardır: Herkes gider Mersin’e biz gideriz tersine…
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
En önemlisi konunun eski anlamda bir 'siyaset' tartışması olmadığını idrak etmektir.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?