21.02.2018,17:54
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
İAÜ öğrencilerinden 'MesleğiminFarkındaOl' kampanyası
İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Buğra Tugay Erdoğan,..
şampiyon olarak altın madalyaya uzandığı Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonası'nın madalya törenine çıkarken giydiği t-shirt ile, halkla ilişkiler mesleği hakkında farkındalık yaratmayı amaçlayan "#MesleğiminFarkındaOl" kampanyasına dikkat çekti.
 
"AĞIR SIKLET" MESAJ
 
8-14 Ocak 2018 tarihleri arasında Antalya'daki WOW Kremlin Palace Hotel'de gerçekleştirilen şampiyonada ağır sıklette ringe çıkan Erdoğan, rakiplerini bir bir devirerek şampiyonluğa ulaştı.
 
Erdoğan, madalya törenine çıkarken giydiği, üzerinde
"İAÜ PR Atölye- #MesleğiminFarkındaOl" yazılı t-shirt ile, halkla ilişkiler mesleği hakkında farkındalık yaratmak ve yanlış algıları düzeltmek üzere İAÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencilerinin başlattığı kampanyaya destek verdi.
"AMACIM KAMPANYAMIZI TANITMAKTI"
 
Konuyla ilgili konuşan Erdoğan şunları söyledi:
 
"Kick boks benim çocukluğumdan beri ilgilendiğim bir spor dalı. Yıllardır sarf ettiğim emeğin sonucunda Türkiye şampiyonluğuna ulaşmak elbette benim için büyük mutluluk.
 
Ayrıca; bir halkla ilişkiler öğrencisi olarak, üniversitemiz bünyesinde kurduğumuz İAÜ PR Atölyesi'nde üzerinde çalıştığımız '#MesleğiminFarkındaOl' kampanyasını da daha geniş kitlelere ulaştırmak için elime geçen bu fırsatı değerlendirmek istedim.
 
Bu amaçla; daha önce kampanya için hazırladığımız t-shirtlerden birini giyerek madalya törenine çıktım.
 
Bu şekilde kampanyamızın büyük ilgi toplayacağını düşünüyorum."
 
TÜRKİYE'NİN İLK ÖĞRENCİ TOPLULUĞU KAMPANYASI
 
İAÜ PR Atölyesi öğrencilerinin geçtiğimiz günlerde başlattığı, Türkiye'de ilk kez bir öğrenci topluluğu olarak halkla ilişkiler mesleğinin algı sorunu ile ilgili meslek farkındalığı projesi olan "#MesleğiminFarkındaOl" kampanyasının ana problemini, orta ve küçük ölçekli işletmelerin halkla ilişkiler mesleğinin farkında olmayışı, toplumda mesleğin pazarlama, sekreterlik, danışma görevlisi gibi başka mesleklerle karıştırmaları oluşturuyor.
 
İlk etapta halkla ilişkiler sektörüne ve kamuoyuna açık mektup yazarak destek isteyen öğrenciler, senaryolar eşliğinde amatör skeçler hazırlayarak, çektikleri videolar ve görseller ile halkla ilişkiler mesleğinin ne olmadığını anlatmaya çalışıyorlar.
 
Öğretim üyelerinin de görüşlerini alan öğrenciler, yönettikleri blog ve sosyal medya hesaplarından #MesleğiminFarkındaOl sloganıyla kamuoyuna sesleniyorlar.
 
Bu şekilde sektörde gündem oluşturmayı ve farkındalık yaratmayı amaçlayan öğrenciler önümüzdeki günlerde projenin ikinci etabında sektör profesyonellerinin desteklerini paylaşacak.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Çok sevdiğim bir atasözü vardır: Herkes gider Mersin’e biz gideriz tersine…
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
En önemlisi konunun eski anlamda bir 'siyaset' tartışması olmadığını idrak etmektir.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?