22.02.2018,16:05
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Milli basketbolcular A Milli Takım'ın elemelerdeki kadrosunda yer almayacak
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımı'nın milli basketbolcuları...
Melih Mahmutoğlu, Sinan Güler, Barış Hersek, Ali Muhammed ve Egehan Arna, Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) ile Avrupa Ligi yönetimi arasında bir türlü çözülemeyen maç takvimi sorunu nedeniyle, A Milli Takım'ın Dünya Kupası eleme maçları kadrosunda bulunmayacaklarını duyurdu.
 
Takım kaptanı Melih Mahmutoğlu'nun sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabında paylaştığı, Sinan Güler, Barış Hersek, Ali Muhammed ve Egehan Arna'nın da adının yer aldığı açıklamada, "A Milli Takım ve THY Avrupa Ligi maç tarihlerinin çakışmasına neden olan takvimden ötürü, 2019 Dünya Kupası eleme müsabakalarında forma giyemeyeceğimizi üzülerek belirtmek isteriz." denildi.
 
FIBA tarafından 2019 Dünya Kupası eleme maçlarının sezon ortasında oynatılmasına yönelik takvim değişikliğinin, uzunca süredir basketbol gündemini meşgul ettiği ve sporcuları da oldukça güç bir duruma soktuğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
"Bilinmesini isteriz ki, Türkiye Milli Takımı formasını giymek, bizler için tarifi olmayan bir gurur ve mutluluk kaynağıdır.
 
Bugüne dek gururla taşıdığımız milli takım formasına hizmet etmeye devam etmek de en büyük arzumuzdur.
 
Ancak THY Avrupa Ligi'nde mücadele eden oyuncuların kulüplerinin, sezon içinde oynanacak THY Avrupa Ligi maçlarında forma giyememesine neden olacak şekilde FIBA tarafından yapılan takvim düzenlemesi, büyük fedakarlıklarla kurulmuş ve kulüpler seviyesinde Türkiye'nin bir temsilcisi olarak başarıya ulaşmayı hedefleyen kulübümüzü zor durumda bırakacaktır.
 
Son THY Avrupa Ligi şampiyonu olarak bir ilke imza atan ve Türk halkına, bu başarıya ulaşan ilk Türk takımı olarak büyük bir mutluluk yaşatan Fenerbahçe Doğuş, bu sezon da aynı gururu ülkemize yaşatmak için yoluna devam etmektedir.
 
Her ne kadar milli takım forması giyebilmek, biz sporcular için gurur verici bir görev olsa da sezon içerisinde kulübümüze olan yükümlülüklerimizi yerine getirmek de vazgeçilmez bir sorumluluktur.
 
Fenerbahçe Doğuş oyuncuları olarak, ülke basketboluna hem milli takımımızın hem de kulübümüzün formasıyla en iyi şekilde hizmet etmek, en büyük arzumuzdur.
 
Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi, milli takım ve THY Avrupa Ligi maç tarihlerinin çakışmasına neden olan takvimden ötürü, 2019 Dünya Kupası eleme maçlarında forma giyemeyeceğimizi üzülerek belirtmek isteriz."
 
Açıklamada, sporcuları zor durumda bırakan bu düzenlemenin, ilgililerce tekrar gözden geçirilmesi tavsiyesinde de bulunuldu.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye reel sektör bazında konsantrasyonunu ihracata bağlamış durumda. Elbette bunun önemini yok sayacak değilim.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?