22.11.2017,21:46
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Milli basketbolcular A Milli Takım'ın elemelerdeki kadrosunda yer almayacak
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımı'nın milli basketbolcuları...
Melih Mahmutoğlu, Sinan Güler, Barış Hersek, Ali Muhammed ve Egehan Arna, Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) ile Avrupa Ligi yönetimi arasında bir türlü çözülemeyen maç takvimi sorunu nedeniyle, A Milli Takım'ın Dünya Kupası eleme maçları kadrosunda bulunmayacaklarını duyurdu.
 
Takım kaptanı Melih Mahmutoğlu'nun sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabında paylaştığı, Sinan Güler, Barış Hersek, Ali Muhammed ve Egehan Arna'nın da adının yer aldığı açıklamada, "A Milli Takım ve THY Avrupa Ligi maç tarihlerinin çakışmasına neden olan takvimden ötürü, 2019 Dünya Kupası eleme müsabakalarında forma giyemeyeceğimizi üzülerek belirtmek isteriz." denildi.
 
FIBA tarafından 2019 Dünya Kupası eleme maçlarının sezon ortasında oynatılmasına yönelik takvim değişikliğinin, uzunca süredir basketbol gündemini meşgul ettiği ve sporcuları da oldukça güç bir duruma soktuğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
"Bilinmesini isteriz ki, Türkiye Milli Takımı formasını giymek, bizler için tarifi olmayan bir gurur ve mutluluk kaynağıdır.
 
Bugüne dek gururla taşıdığımız milli takım formasına hizmet etmeye devam etmek de en büyük arzumuzdur.
 
Ancak THY Avrupa Ligi'nde mücadele eden oyuncuların kulüplerinin, sezon içinde oynanacak THY Avrupa Ligi maçlarında forma giyememesine neden olacak şekilde FIBA tarafından yapılan takvim düzenlemesi, büyük fedakarlıklarla kurulmuş ve kulüpler seviyesinde Türkiye'nin bir temsilcisi olarak başarıya ulaşmayı hedefleyen kulübümüzü zor durumda bırakacaktır.
 
Son THY Avrupa Ligi şampiyonu olarak bir ilke imza atan ve Türk halkına, bu başarıya ulaşan ilk Türk takımı olarak büyük bir mutluluk yaşatan Fenerbahçe Doğuş, bu sezon da aynı gururu ülkemize yaşatmak için yoluna devam etmektedir.
 
Her ne kadar milli takım forması giyebilmek, biz sporcular için gurur verici bir görev olsa da sezon içerisinde kulübümüze olan yükümlülüklerimizi yerine getirmek de vazgeçilmez bir sorumluluktur.
 
Fenerbahçe Doğuş oyuncuları olarak, ülke basketboluna hem milli takımımızın hem de kulübümüzün formasıyla en iyi şekilde hizmet etmek, en büyük arzumuzdur.
 
Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi, milli takım ve THY Avrupa Ligi maç tarihlerinin çakışmasına neden olan takvimden ötürü, 2019 Dünya Kupası eleme maçlarında forma giyemeyeceğimizi üzülerek belirtmek isteriz."
 
Açıklamada, sporcuları zor durumda bırakan bu düzenlemenin, ilgililerce tekrar gözden geçirilmesi tavsiyesinde de bulunuldu.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay