18.03.2018,20:38
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
2019 FIBA Dünya Kupası elemeleri Kasım ayında başlayacak
FIBA, 2019 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri ile THY Avrupa Ligi'nin maç programının çakışması konusunda açıklamada bulundu.
Yapılan açıklamada, Avrupa Ligi Ticari Varlığı'nın (ECA) THY Avrupa Ligi takvimindeki iki maçı değiştirmeme kararından dolayı FIBA'nın hayal kırıklığına uğradığı bildirildi.
 
Çoğunluk tarafından mantıklı ve pratik kabul edilen çözüm üretildiği ve maçların günü değiştirilerek çözüme ulaşma adına adımlar atıldığı kaydedilen açıklamada, "Küçük bir düzenleme, ECA'nın 2015'te açıklanan 2019 Dünya Kupası Elemeleri günlerini göz ardı ederek oluşturduğu takvim krizini çözecekti." ifadesi kullanıldı.
 
Maç takvimi sorununu oyuncular, kulüpler, milli takımlar ve taraftarlar açısından pozitif bir şekilde çözme adına altın bir fırsatın kaçtığı vurgulanan açıklamada, "Bu karar, ECA'nın sadece birkaç kulübün çıkarlarına odaklandığını, hem daha geniş bir basketbol ailesini hem de Avrupa’da sporun gelişimini göz ardı ettiğini ve milli takımlara da saldırdığını gösteriyor." değerlendirmesinde bulunuldu.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türk reel sektörünün şu an için önündeki en kritik gündemlerden birini dijitalleşme oluşturuyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?