19.03.2018,02:20
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Finans dışı özel sektörün döviz açığı 212 milyar doları aştı
Net döviz pozisyon açığı ise Kasım ayına göre 761 milyon dolar azalarak 212 milyar 624 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 2017 yılı Aralık ayı ‘Finansal Kesim Dışındaki Firmaların Döviz Varlık Ve Yükümlülükleri' verisini açıkladı. Buna göre, 2017 yılı Aralık dönemine ait finansal kesim dışındaki firmaların döviz varlık ve yükümlülükleri tablosu değerlendirildiğinde; Kasım 2017 değerlerine göre varlıklar 1 milyar 955 milyon dolar, yükümlülükler ise 1 milyar 194 milyon dolar arttı. Net döviz pozisyon açığı ise Kasım ayına göre 761 milyon dolar azalarak 212 milyar 624 milyon dolar olarak gerçekleşti.


2017 yılı Aralık ayında finansal kesim dışındaki firmaların döviz varlık ve yükümlülükleri bir önceki aya varlıklar 1 milyar 955 milyon dolar, yükümlülükler ise 1 milyar 194 milyon dolar olacak şekilde artış gösterdi.


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türk reel sektörünün şu an için önündeki en kritik gündemlerden birini dijitalleşme oluşturuyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?