22.02.2018,06:00
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
ZUCHEX ve IDEAL HOMEX fuarları ile ZÜCDER arasında protokol
Dünya genelinde 15 farklı ülkede 130’un üzerinde fuar ve konferans etkinliği gerçekleştiren...
Londra merkezli Tarsus Group bünyesindeki Life Media ile züccaciye sektörünün duayen firmalarını bir araya getiren ZÜCDER arasında 5 yıllık yeni iş birliği protokolü imzalandı.
 
“Sofra ve Mutfak Eşyaları, Dekoratif Ev Aksesuarları, Hediyelik Eşyalar, Elektrikli Ev Eşyaları, Plastik Ev Gereçleri, Çelik Mutfak Eşyaları, Cam, Porselen ve Seramik” ana başlıkları altında düzenlenen ZUCHEX ve IDEAL HOMEX fuarları ile, bu alanlarda faaliyet gösteren sektör firmalarının bir araya geldiği Züccaciyeciler Derneği ZÜCDER arasında imzalanan protokol, 4 milyar dolar ihracat hacmine sahip sektörü, uluslararası bilgi ve tecrübe ışığında ileriye taşıyacak değişimi başlatacak.
ZÜCDER Başkanı Uğur Kaymak:
 
Konuyla ilgili açıklama yapan ZÜCDER Başkanı Uğur Kaymak, dernek olarak temel amaçlarının, temsil ettikleri kuruluşlarla birlikte mevcut sorunları çözüme kavuşturup, sektörün pazar payını genişleterek istikrarlı büyümesine katkıda bulunmak olduğunu vurguladı ve ZUCHEX ile IDEAL HOMEX fuarlarının, bu amaca doğrudan hizmet eden yapılar olduğunu belirtti.
 
“Son dönemde büyüme hızını artıran züccaciye sektörünün, sadece yurt içinde değil, uluslararası ölçekteki en önemli ticari organizasyonlarından kabul edilen ZUCHEX ve IDEAL HOMEX fuarlarını, dernek olarak 5 yıl boyunca destekleme kararı aldık” diyen Kaymak, Tarsus Life Media ile olan iş birliklerinin temelinde bu ortak hedefin yattığını söyledi.
 
TARSUS Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur:
 
Fuarların varlık nedenini, “Uluslararası ticaret ve pazar fırsatları oluşturarak, hitap ettiği sektörlerin gelişiminde katma değer yaratmak olarak” nitelendiren TARSUS Türkiye Genel Müdürü Zekeriya Aytemur ise; “Bu iş birliği, sahip olduğumuz uluslararası bilgi ve tecrübeyi kullanarak sektör açısından daha faydalı olacağımız bir değişim sürecini de tarif ediyor.
 
ZÜCDER’in değerli katkılarıyla gerçekleştirmeye devam edeceğimiz ZUCHEX ve IDEAL HOMEX fuarları ile, hem sektör hem de bu alanda faaliyet gösteren yerel ve uluslararası markalar, büyüme hedeflerine çok daha hızlı ulaşacaklar” dedi.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye reel sektör bazında konsantrasyonunu ihracata bağlamış durumda. Elbette bunun önemini yok sayacak değilim.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?