18.01.2018,03:21
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Her mobilyaya ait, Art Deco tarzı mümkün'
Klasik, modern ya da avangard… Çok uzun dönemdir bu tarzlar evlerimizde fazlasıyla hakimiyet kurdu ve evlerimiz giderek birbirine benzemeye başladı.
Evlerinde yeni bir tarz oluşturmak isteyenler için Art Deco tam da bu çıkış noktasını oluşturuyor.
 
1920’li yıllarda Fransa’da ortaya çıkan sanat akımı Art Deco, artık kendisini mobilya tasarımlarında da hissettirmeye başladı.
 
Modern tasarımın, yüksek el işçiliği ve ince materyal kullanımıyla ön plana çıktığı Art Deco, evlere klas bir hava katıyor.
 
Metallerin, isli aynaların, mermerin, koyu ve maskulen renklerin kullanıldığı modeller, artık evinizin yeni vazgeçilmez parçaları olacak.
Daha çok avangard akımdan kendine özgü sadeliğiyle rol çalan modern akımlara ise; göz kırpan bu tarz, tüm dünyayla birlikte Türkiye’de de kendisini yavaş yavaş hissettirmeye başladı. 
 
Geometrik desenlerin başrolde yer aldığı, koyu renklerle, parlak lake, kadife ve saten kumaşlarla bezenen, keskin detaylarla mobilya tasarımlarında kendini belli eden bu akımın olmazsa olmazı ise; daire, üçgen, oval köşe gibi geometrik desenler…
Sezonun en trend akımı Art Deco akımı hakkında bilgi veren Art Design Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Terzi, “Ahşap detayların ince işçilikle birleştiği modellerde mavi, turkuvaz, bronz, bej gibi renkler ön plana çıkıyor. Yine Art Deco tarzın vazgeçilmezi olan parlaklığın gri, antrasit, siyah gibi koyu renklerden oluştuğunu görmekteyiz.” açıklamasını yapıyor.
 
Art Deco akımının sadece büyük metrekareli dairelerde değil, loft dairelerde dahi değerlendirilebildiğini ifade eden Terzi, “Art Design olarak Art Deco akımını modellerimize yansıtırken, en büyük avantajımız kişiye ve mekana özel tasarımlar oluşturmamız.
 
Bunun için müşterilerimizin isteklerini çok iyi analiz ediyor, yaşadıkları mekanı mercek altına alıyor ve bu doğrultuda kendilerine en uygun Art Deco tasarımları ortaya çıkarıyoruz.
 
Bu yüzden de; ‘Art Deco tarzındaki mobilyalar için büyük metrekareli mekan gerekir’ gibi kalıplara takılı kalmıyoruz.” diyor.
 
Yatak odalarından çocuk ve genç odalarına, oturma odalarından çalışma odalarına kadar aklınıza gelebilecek her mobilyaya ait Art Deco tarzı için MODOKO’daki Art Design mağazasına uğramanız yeterli. 
 
-----
 
Rıza Terzi tarafından 1992 yılında İstanbul’da kurulan ve yönetim kurulu başkanlığını Turgay Terzi’nin üstlendiği Art Design, Art Deco tarzının öncü markalarından biridir.
 
Art Design, ezber bozan tasarımları ve üstün hizmet yaklaşımıyla Türk mobilya sektörünün en önemli oyuncuları arasında yer almaktadır.
 
Dünyanın dört bir yanına ihracat gerçekleştiren Art Design, üstlendiği anahtar teslim lüks yaşam projeleriyle de sektördeki farklılığını ortaya koymaktadır.
 
İstanbul’un önemli mobilya alışveriş noktası Dudullu MODOKO’da Avangard ve Modern olmak üzere iki mağazası bulunmaktadır.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye kendi iç gündeminde meşgulken, dünyada ilginç gelişmeler yaşanıyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?