18.01.2018,03:20
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Ideasoft,üniversite iş birlikleriyle daha çok öğrenciye eğitim şansı tanınacak
Türkiye’nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft ile Beykent Üniversitesi’nin e-ticaret sektörüne nitelikli insan kaynağı kazandırmak amacıyla başlattığı “E-ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı” ilk mezunlarını verdi.
 
Programı başarıyla tamamlayan 33 öğrenciye, Ideasoft ve Beykent Üniversitesi onaylı ''E-ticaret Uzmanı Sertifikası’’, Beykent Üniversitesi Öğrenci Dekanı Serhat Butur eşliğinde, IdeaSoft Yazılım İş Ortaklıkları Müdürü Eray Şentürk ve IdeaSoft Yazılım Stratejik Pazarlama Uzmanı Gizem Aksoy tarafından takdim edildi.
6 hafta süren program kapsamında; bir e-ticaret uzmanının ihtiyaç duyacağı teknik altyapı, ödeme sitemleri, lojistik ve dijital pazarlama eğitimleri IdeaSoft, iyzico, MNG Kargo ile
Tek Kılavuz’un deneyimli yöneticileri tarafından verildi.
 
Üniversitelerin akademik desteği ile e-ticaret ekosistemine nitelikli insan kaynağı kazandırılacağını belirten IdeaSoft Kurucu Ortağı Fatih Çalışkan, “Ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz sertifika programıyla verdiğimiz eğitim desteğine ek olarak, programdan mezun öğrencilerimize özel CV havuzu oluşturduk.
 
Bu havuz arayıcılığıyla iş birliği yaptığımız müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun olarak mezunlarımızla görüşmeler sağlayıp iş imkanı sağlıyoruz.
 
2017 yılında Türkiye'deki  e-ticaret hacmi 30.8 milyar TL'ye ulaştı ve bu oranın 2018'de çok daha hızlı artacağı ön görülüyor.
 
Ideasoft olarak; Türkiye’deki e-ticaret sektöründe %45 pazar payını elimizde bulundurmamız bizi sektöre katkı sağlamaya daha istekli kılıyor” dedi. 
 
Ideasoft, “E-ticaret Uzmanlığı Sertifika Programı”na 2018 yılında yeni üniversite iş birlikleriyle büyüterek devam edecek.
 
Beykent Üniversitesi’nin yanı sıra; Ocak ayından itibaren Bursa Uludağ Üniversitesi ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde de sertifika programları açılarak daha çok öğrenciye eğitim şansı tanınacak.
 
IdeaSoft Hakkında;
 
2005 yılından bu yana web ve mobil tabanlı yazılım çözümleri sunan şirket, Türkiye'nin lider e-ticaret altyapı sağlayıcısı olarak faaliyetlerini sürdürüyor.
 
Her ölçekten firmanın iş hedeflerini gerçekleştirme sürecinde rekabet güçlerini artıracak, katma değer oluşturacak, kaliteli projeler ve çözümler üreten bir teknoloji firması olarak çalışmalarına devam ediyor. 
 
www.ideasoft.com.tr

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye kendi iç gündeminde meşgulken, dünyada ilginç gelişmeler yaşanıyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?