24.03.2018,09:01
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Yılda, toplam 50 milyon ürün satıyoruz'
2012’den bu yana, girişimcilik ekosistemini geliştirmek amacıyla...
söyleşiler ve workshop’lar düzenleyen Start-IST, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticilerini her ay konuk ettiği Executive Talks serisinin üçüncüsünü Garanti Partners’ın ev sahipliğinde gerçekleştirdi.
Penti Giyim A.Ş. CEO’su Mert Karaibrahimoğlu’nun konuk edildiği etkinliğin moderatörlüğünü Start-IST ve Davetpostası.com’un kurucusu Mine Dedekoca üstlendi.
 
Farklı ülkelere ve sektörlere yayılan iş hayatının detaylarını ve dönüm noktalarını katılımcılarla paylaşan Mert Karaibrahimoğlu; “Çocukken hastanede su satarak başladı iş hayatım. Ardından dil eğitimi için gittiğim Cambridge’de cep harçlığımı kazanmak için bir restaurant’ta çalışırken kendimi bir süre sonra 2 restaurant girişiminin başında buldum. Hayatımın dönüm noktası olan bu süreçte başarıyı müşteri odaklı yaklaşım getirdi.” dedi.
Penti’nin son 5 yılda ürün kategorilerinde büyük değişime giderek, kümüle olarak %38 büyüdüğünü belirten Karaibrahimoğlu; “139 olan mağaza sayımızı 62 ilde 485’e çıkardık. Türkiye’de tüm markaların 1 yılda sattığı ürün adedine Penti olarak 1 ayda ulaşıyoruz ve yılda toplam 50 milyon ürün satıyoruz. 34 ülkede 140 mağazayla da yurt dışı pazarında varlığımızı sürüdürüyoruz.” dedi. 
 
E-ticaret üzerinden yapılan satışların, en yüksek ciroya sahip fiziksel mağazalarının 3 katına eriştiğini belirten Karaibrahimoğlu, e-ticaret operasyonlarında EBITDA kontrolünün çok önemli olduğunu vurguladı ve 'kazandıkça harcamanın' temel ilkeleri olduğunu ifade etti.
Turkcell CDAO ile ilgili görsel sonucu
Her ay düzenlenen Executive Talks serisi; 21 Aralık 2017 tarihinde ise; Turkcell CDAO’su Barış Karakullukçu’yu ağırlayacak.
 
Ücretsiz gerçekleştirilecek olan etkinliğe linkten kayıt olabilirsiniz:
https://www.eventbrite.com/e/executive-talks-by-start-ist-turkcell-cdaosu-bars-karakullukcu-tickets-40708022792
 
Start-IST Hakkında;
 
2012’de kurulan Start-IST, girişimcilik ekosistemini geliştirmek amacıyla yerel ve uluslararası firmalarla birlikte girişimcilik odaklı söyleşiler ve eğitimler düzenliyor.
 
Global girişimlerin Türkiye pazarına girişinde danışmanlığı vererek girişimciler ile hizmet sağlayıcıları bir araya getiriyor.
 
Start-IST

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ülke saadet zincirleri içerisinde uyanıkların, fırsatçıları nasıl dolandırdığını tartışıyor. Anlıyoruz ki 65 adet benzeri yapılanma var.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
20 Mart akşamı ulusal kanallardan birinde yeni bir tarihi dizi başladı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Cuma günü geldiğinde sosyal medya üzerinde bir “Hayırlı Cumalar” faslı sürüp gidiyor.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?