15.12.2017,07:26
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Bugün ancak, 4 ay sonraya sipariş alabiliyoruz'
Türkiye'nin dünya devleri ile mücadele eden firması, Astor Transformatör yeni fabrikasının açılışına hazırlanıyor.
200 milyon liralık yatırım planı ile yola çıkan ASTOR 100 bin metrekare alan üzerine kurulan ve devreye alınmak üzere olan yeni fabrikası ile 800 Kv 1000 MVA kapasiteli transformatör üretimine sahip olacak.
 
60 ülkeye transformatör ihraç eden firma yeni fabrikasının devreye girmesiyle daha geniş bir ürün satış gamına ulaşacak.
 
Bu sayede ihracat miktarını çok daha ileri götürmeyi hedefleyen ASTOR, yeni yatırımı ile kademeli olarak 700 kişiye istihdam sağlayacak.
 
Ayrıca yeni fabrika yatırımı ile kendi markası altında elektrik dağıtım sektörüne yönelik olarak beton köşk, orta gerilim kesici ve ayırıcı imalat ve satışına başlayacak...
 
Türkiye'de, transformatör üretiminde robot teknolojisini ilk kullanan firma olan Astor Transformatör şu anda 2 bin adet dağıtım transformatörü üretim kapasitesi ile Türkiye'de ilk, dünyada ise; ilk 5 üretici arasında yerini alıyor.
 
200 milyon TL'lik bir yatırım ile devreye girecek olan fabrika sayesinde mevcut fabrika koşullarında imalat ve satışı yapılamayan 400 kV ve üstü gerilim seviyesinde transformatör üretimi ve satışı yapılabilecek.
 
Bu sayede ASTOR markası dünyada daha fazla bilinir hale gelecek.
 
Tam kapasite ile yıllık 24 bin adet dağıtım transformatörü üretebilen Astor, Türkiye için rekor bir üretime sahip. 
GES, RES, JES YATIRIMLARINDA KULLANILAN TRAFOLARA ASTOR İMZASI
 
Astor Transformatör, son yıllarda önemini arttıran Güneş Enerjisi Santralleri (GES), Rüzgar Enerjisi Santralleri (RES), Jeotermal Enerji Santralleri (JES) gibi yenilenebilir enerji kaynakları yatırımlarında kullanılan trafo satışlarında yurt içi ve yurt dışında etkin rol oynamak hedefinde.
 
Devletin enerji bağımlılığını azaltma amaçlı politikalarının da etkisiyle yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretme çalışmalarına girdiklerini belirten Astor A.Ş. Genel Müdürü Enver Geçgel; ''2015 yılında çalışmalarına başladığımız ilk GES kurulumunu, 2016 Nisan ayında tamamlayarak elektrik üretimine başladık.
 
10,23 MWp kurulu güce sahip GES Urfa, bölgenin işletmedeki en büyük GES olarak elektrik üretimine devam ediyor.
 
Bahsettiğimiz kendi yatırımımız GES'ler de Ar-Ge çalışmaları sonucu imalatını yaptığımız ultra düşük kayıplı trafoları kullanıyoruz.
 
Kendimizin saha performansını takip ettiğimiz bu ürünleri müşterilerimize de sunuyoruz.'' dedi.
 
ASTOR ORTA GERİLİM ŞALT MALZEME ÜRETİMİNDE 
 
Astor, yeni fabrika yatırımı ile elektromekanik imalat sektöründe önemli bir açık haline gelen beton köşk, orta gerilim kesici ve ayırıcı imalatını yapmayı hedefliyor.
 
Prototip imalatlarını Ar-Ge çalışmaları ile tamamlandığını belirten Astor A.Ş. Genel Müdürü Enver Geçgel; ''Elektromekanik imalat sektörü ülkemizde ve dünyada çok hızlı büyüyor.
 
Bizde transformatör üretiminde yakaladığımız marka kalitesini beton köşk, orta gerilim ayırıcı ve kesici imalatına da aktarmaya karar verdik.
 
Yeni fabrikamızı planlarken bu ihtiyacı göz önüne aldık. Aldığımız kararın ne kadar doğru olduğunu şimdi daha iyi anlıyoruz.  Bugün ancak 4 ay sonraya sipariş alabiliyoruz.'' dedi.   

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Yüksek enflasyon dönemlerinde işletmeleri bekleyen büyük tehlike...
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?