15.12.2017,07:29
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
TÜGİAD, AB girişimcilerinin lider kadrosunda
TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen yeniden Jeune Başkan Yardımcısı seçildi.
TÜGİAD Başkanı Dr. Ali Yücelen, AB üyesi ve aday ülkelerin genç iş adamları ve girişimcilerinin çatı örgütü olan Jeune Genel Kurulu’nda yeniden Başkan Yardımcısı seçildi. 
 
Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yapılan Genel Kurul'da AB genç girişimcilerinin talebi üzerine yeniden başkan yardımcılığı görevini üstlenen Yücelen, genç iş adamları olarak AB hedefinden hiçbir zaman kopmadıklarını ve Türkiye’nin yararı için atılması gereken her adımı Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının ışığında sadakatle atacaklarını söyledi.
 
Avrupa Birliği üyesi ve aday ülkelerin genç iş adamları ve girişimcilerinin çatı örgütü Jeune Genel Kurulu, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştirildi.
 
Jeune Başkan Yardımcılığı görevini son iki dönemdir yürüten TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Jeune üyelerinin talebi üzerine yeniden Başkan Yardımcısı seçildi.
 
Jeune’ün geçmiş dönem çalışmalarının değerlendirildiği ve yeni yönetimin seçildiği Genel Kurul'da önümüzdeki yıllarda yaşama geçirilmesi gereken hedefler de belirlendi.
 
Küresel ekonominin zorlu bir süreçten geçtiğinin altının çizildiği Genel Kurulda, özellikle girişimciliğin yeni dünyanın yaratılacağı eko sistemin en dinamik unsuru olacağına vurgu yapıldı.
 
AB ülkelerinin talebiyle yeniden Jeune Başkan Yardımcısı seçilen TÜGİAD Başkanı Dr. Ali Yücelen hem Türkiye’de hem de uluslararası platformlarda girişimciliğin gelişmesi için çalışmalar sürdürdüklerini ve her fırsatta ekonomik sosyal sorunların çözümünde girişimciliğin önemine dikkat çektiklerini belirterek şunları söyledi:
 
“Öncelikle beni bir kez daha Jeune yönetiminde Başkan Yardımcısı olarak görmek isteyen Avrupalı girişimci dostlarımıza teşekkür etmek istiyorum.
 
Genç Türk iş adamları olarak bizler AB hedefi için çalışmakta ne kadar haklı olduğumuzu ve yerimizin Avrupa olduğunu gördük.
 
AB ile Türkiye arasında tam üyelik sürecinden kaynaklanan sorunlar var ancak bu sorunlar her AB üyesinin tam üyelik sürecinde yaşandı.
 
Türkiye ile daha sert yaşanması çok doğal zira Türkiye büyük bir ülke. Avrupalı dostlarımızın bize layık gördüğü makam da zaten onların da Türkiye’nin tam üyelik hedefinde ne kadar istekli olduğunu gösteriyor.
 
Bize düşen bugün bütün dünyanın ne kadar büyük bir lider olduğunu kabul ettiği Atatürk’ün gösterdiği hedeflere, onun ilke ve inkılaplarının ışığında ulaşmak için çalışmaktır…”
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Yüksek enflasyon dönemlerinde işletmeleri bekleyen büyük tehlike...
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?