18.03.2018,20:34
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
TÜGİAD, AB girişimcilerinin lider kadrosunda
TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen yeniden Jeune Başkan Yardımcısı seçildi.
TÜGİAD Başkanı Dr. Ali Yücelen, AB üyesi ve aday ülkelerin genç iş adamları ve girişimcilerinin çatı örgütü olan Jeune Genel Kurulu’nda yeniden Başkan Yardımcısı seçildi. 
 
Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yapılan Genel Kurul'da AB genç girişimcilerinin talebi üzerine yeniden başkan yardımcılığı görevini üstlenen Yücelen, genç iş adamları olarak AB hedefinden hiçbir zaman kopmadıklarını ve Türkiye’nin yararı için atılması gereken her adımı Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının ışığında sadakatle atacaklarını söyledi.
 
Avrupa Birliği üyesi ve aday ülkelerin genç iş adamları ve girişimcilerinin çatı örgütü Jeune Genel Kurulu, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştirildi.
 
Jeune Başkan Yardımcılığı görevini son iki dönemdir yürüten TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Jeune üyelerinin talebi üzerine yeniden Başkan Yardımcısı seçildi.
 
Jeune’ün geçmiş dönem çalışmalarının değerlendirildiği ve yeni yönetimin seçildiği Genel Kurul'da önümüzdeki yıllarda yaşama geçirilmesi gereken hedefler de belirlendi.
 
Küresel ekonominin zorlu bir süreçten geçtiğinin altının çizildiği Genel Kurulda, özellikle girişimciliğin yeni dünyanın yaratılacağı eko sistemin en dinamik unsuru olacağına vurgu yapıldı.
 
AB ülkelerinin talebiyle yeniden Jeune Başkan Yardımcısı seçilen TÜGİAD Başkanı Dr. Ali Yücelen hem Türkiye’de hem de uluslararası platformlarda girişimciliğin gelişmesi için çalışmalar sürdürdüklerini ve her fırsatta ekonomik sosyal sorunların çözümünde girişimciliğin önemine dikkat çektiklerini belirterek şunları söyledi:
 
“Öncelikle beni bir kez daha Jeune yönetiminde Başkan Yardımcısı olarak görmek isteyen Avrupalı girişimci dostlarımıza teşekkür etmek istiyorum.
 
Genç Türk iş adamları olarak bizler AB hedefi için çalışmakta ne kadar haklı olduğumuzu ve yerimizin Avrupa olduğunu gördük.
 
AB ile Türkiye arasında tam üyelik sürecinden kaynaklanan sorunlar var ancak bu sorunlar her AB üyesinin tam üyelik sürecinde yaşandı.
 
Türkiye ile daha sert yaşanması çok doğal zira Türkiye büyük bir ülke. Avrupalı dostlarımızın bize layık gördüğü makam da zaten onların da Türkiye’nin tam üyelik hedefinde ne kadar istekli olduğunu gösteriyor.
 
Bize düşen bugün bütün dünyanın ne kadar büyük bir lider olduğunu kabul ettiği Atatürk’ün gösterdiği hedeflere, onun ilke ve inkılaplarının ışığında ulaşmak için çalışmaktır…”
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türk reel sektörünün şu an için önündeki en kritik gündemlerden birini dijitalleşme oluşturuyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?