21.03.2018,04:06
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'GAGİAD tarafından ‘Eğitim’ ödülüne layık görülmem benim için büyük bir onurdur'
İki yılda bir Gaziantep Genç İş Adamları Derneği (GAGİAD) tarafından çevresel, yaşadığı toplum için fark yaratan ve örnek teşkil eden kişi ve kurumların başarılarının taçlandırıldığı “GAGİAD Ödül Töreni”, Grand Otel Gaziantep’te gerçekleşti.
 
“GAGİAD 10. Ödül Töreni”ne, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de katıldı.
 
Gecede kısa bir konuşma yapan Çavuşoğlu, “Ülke olarak iyi gidiyoruz. Bu noktada işadamlarımızın ve özellikle de girişimci gençlerimizin yaptıklarını unutamayız.” dedi.
 
Milletvekillerinin, kaymakamların, ilçe belediye başkanlarının ve Milli Eğitim Müdürü gibi Gaziantep protokolünün hazır bulunduğu gecede, 14 kategoride ödüller sahiplerini buldu.
 
Gaziantep’in eğitim hayatına yapmış olduğu katkılardan dolayı 2017 yılı ‘’Eğitim’’ ödülünü ise; Gönüllülük Eğitmeni ve Yazar İnal Aydınoğlu aldı.
 
İnal Aydınoğlu’na ödülü Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Yüksek İstişare Konseyi ve Güneydoğu Un Sanayicileri Derneği (GUSAD) Başkanı Erhan Özmen takdim etti.
 
Kısa bir konuşma yapan Aydınoğlu: “Ülkemizin geleceği gençlerimizin içindeki kıvılcımı harekete geçirebilmek için Türkiye’nin önemli üniversitelerinde dersler veriyor, gönüllülük kulüplerinin kurulmasına öncülük ediyor, kitaplar yazıyorum.
 
Ülkeme hep daha fazla değer katabilmek adına araştırdım, ürettim, sınırsız sevdim, çok çalıştım ve gönüllülüğe gönül verdim.
 
Benim gönüllülüğün yüceliğini 7’den 70’e herkes ile paylaşmak dışında hiçbir amacım yok.
 
Bu ödülü, eğitime gönül veren bütün gönüllüler ve gönüllü adayları adına alıyorum.
 
Bir Gaziantepli olarak GAGİAD tarafından ‘Eğitim’ ödülüne layık görülmem benim için büyük bir onurdur.” dedi.
 
Kurucusu olduğu Gönüllü Hizmet Vakfı ile hem Gaziantep’te hem de İstanbul’da eğitim hayatına destekte bulunmaya devam eden, İnal Aydınoğlu’nun Gaziantep eğitim yaşamına yaptığı katkılar şu şekildedir:
 
Gönüllü Hizmet Vakfı İnal Aydınoğlu İlkokulu
Gönüllü Hizmet Vakfı Evren-Ahmet Öğücü Anaokulu
9 Kasım Perşembe günü açılışı yapılacak olan Gönüllü Hizmet Vakfı İnal Aydınoğlu Ortaokulu. 
 
İnal Aydınoğlu, kurucusu olduğu Gönüllü Hizmet Vakfı ile 6 önemli tesis yapmış ve 4 önemli tesisinde teşvikçisi olmuştur.
 
-----
 
İnal Aydınoğlu, Gaziantep doğumlu bir ekonomist ve iş adamıdır.
 
1978 yılında başladığı gönüllülük yolculuğunda bulduğu coşku, sevinç ve mutluluğu başka insanlarla paylaşma çabası içindedir.
 
Bu amaçla gazete ve dergilerde yazılar yazmakta, televizyon programları yapmakta, kurslar, seminerler, konferanslar vermektedir.
 
Marmara Üniversitesi ve bazı özel üniversitelerde lisans ve yüksek lisans programlarında öğretim görevlisidir.
 
Sevgi Üzerine, Mutluluk Üzerine, Daha İyi Bir Yaşam Üzerine, Yaşama Sevinci Üzerine, Yaşamın Anlamı Üzerine, Kadın Erkek Üzerine, Bilinçli Yaşam Üzerine, Özgür Yaşam Üzerine, Karşılıksız: “Bir Gönüllü Yolculuğu”, İçsel Yaşam Üzerine, Gönüllülük – İnsanlık ve Mutluluk Yolu ve Sevgi Liderliği - Gönüllülükte Başarı Yolu olmak üzere; İnal Aydınoğlu’nun yayınlanmış 12 kitabı bulunmaktadır.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkesin dilinde aynı soru: Dolara ne oluyor? Aslına bakarsanız güncel gelişmeler her zaman, günlük şaşkınlıkları da beraberinde getiriyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?