23.11.2017,19:24
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Kamu İhale Kurumu ile DSİ arasında iş birliği protokolü
Kamu İhale Kurumu'ndan yapılan yazılı açıklamada,..
kamuda dijital dönüşüm çalışmalarının parçası olarak ihaleye katılım süreçlerinin kolaylaştırılması ve ihale işlemlerinin elektronik ortama taşınması konusunda son yıllarda önemli düzenlemeler gerçekleştirildiği ifade edildi.
 
Kurumun, kamu alımlarında yenilikçi yaklaşımların kullanımını "Kamu İhalelerinde Yeterlik Sisteminin Kurulması" projesiyle sürdürdüğüne işaret edilen açıklamada, "20 Ekim'de imzalanan protokol çerçevesinde, Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden kurulacak sistemle DSİ'nin yapım işi ihalelerinde istenen katılım ve yeterliğe ilişkin bilgi ve belgelerin elektronik ortamda kaydedilmesi ve bu belgelerin ihale süreçlerinde kullanılması hedefleniyor." değerlendirmesine yer verildi.
 
Söz konusu protokol ile ihale süreçlerinin kısaltılması ve bürokrasinin ortadan kaldırılmasıyla belgelerin sunulması ve değerlendirilmesi süreçlerinde yaşanan olumsuzlukların asgariye indirilmesi, oluşturulan ortak çalışma grubunun sektörün de görüşlerini alarak önemli yatırımlara konu kamu ihalelerini hızlı ve etkin şekilde gerçekleştirecek çalışmalarda bulunması planlanıyor.
 
Projeyle ihalelerde kağıt ortamında belge sunumunun asgariye indirilmesi, tekliflerin hazırlanmasında işlem ve zaman maliyetinin azaltılması, kamu alımları piyasasına erişimin artırılması ve ihale komisyonlarının değerlendirme yapma süreçlerinin kısaltılması amaçlanıyor.
 
Projenin elektronik ihale uygulamalarının yaygınlaşmasına ve yeterlik değerlendirmesine yönelik şikayetlerin azalmasına katkı sunması bekleniyor.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay