18.02.2018,21:04
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk,genç işadamları ve girişimcileri ilçeye yatırım yapmaya davet etti
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Ercan Kahraman ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı.
Kahramankazan’ın iş ve sanayi dünyasındaki potansiyelinin masaya yatırıldığı ziyarette, Başkan Ertürk genç işadamları ve girişimcileri ilçeye yatırım yapmaya davet etti.
 
TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Ercan Kahraman ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ü ziyaret etti.
 
Kahramankazan’ın potansiyeli konuşuldu
 
Ziyarette Kahramankazan’ın iş dünyası ve sanayi alanındaki potansiyeli masaya yatırıldı.
 
Başkan Ertürk, İstanbul aksı üzerinde yer alan Kahramankazan’da faaliyet gösteren TAİ/TUSAŞ, Ankara Lojistik Üssü, Saray Sanayi kümelenmesi, ağır soda külü madeni gibi dev yatırımlar hakkında bilgi verdi.
 
Kahramankazan-Ankara arasındaki devlet karayolunun yenilenecek olması ve Kahramankazan-Esenboğa Havalimanı arasında ise yeni bir yol açılacağını anımsatan Ertürk, bu yatırımların ilçelerine büyük katkılar sunacağını söyledi.
 
Ertürk ayrıca, ilçelerindeki termal su potansiyeli hakkında da genç işadamlarını bilgilendirdi.
Başkan Ertürk, TÜGİAD’ın ziyaretinin bu anlamda çok değerli olduğunu ifade ederek, genç işadamları ve girişimcileri Kahramankazan’a yatırım yapmaya davet etti. 
 
Ertürk, Kahramankazan Belediyesi olarak yatırımcı ve girişimcilerin sürekli olarak yanında oldukları mesajını verdi.  
 
Kahraman da, TÜGİAD olarak genç işadamları ve yatırımcıları Kahramankazan’ın bu noktadaki potansiyeli hakkında bilgilendireceklerini belirterek, Kahramankazan Belediyesi ile TÜGİAD arasında yapabilecekleri projeler hakkında çalışacaklarını ifade etti.
“F-16’ya Dur” heykeli
 
Başkan Ertürk, Kahraman’a, 15 Temmuz darbe girişiminin merkezi olan 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı, TBMM’yi ve devlet kurumlarını bombalayan F-16’ların kalkışını engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi veren ilçe halkının verdiği mücadeleyi simgeleyen “F-16'ya Dur” heykeli takdim etti. 
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Bertolt Brecht’in 120 yaşı dolayısıyla Zeliha Berksoy müthiş bir oyun sahneye koydu: İnsan neyle yaşar?
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
En önemlisi konunun eski anlamda bir 'siyaset' tartışması olmadığını idrak etmektir.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?