19.02.2018,06:52
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Omurga Portföy yurt dışında yatırım turuna çıkıyor
Gayrimenkul yatırım ve girişim sermayesi alanında faaliyet gösteren Omurga Portföy, Avrupa ve Ortadoğu’da toplam 8 şehri kapsayan roadshow’a çıktı.
Yıl sonuna kadar Dubai, Abu Dhabi, Bahreyn, Londra, Münih, Amsterdam, Montrö ve Zürih’i kapsayan bir roadshow’a çıkan Omurga Portföy (Omurga Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi), Türkiye’de yatırım avantajlarını ve gayrimenkul yatırım fonu pazarını anlatmayı planlıyor.
 
Uluslararası piyasalardan çeşitli yatırımcıların ve aile ofislerinin katılacağı bu toplantılarda, farklı yatırım araçları hakkında birebir görüşmeler gerçekleştirilecek.  
 
Bu roadshow için ciddi bir hazırlık süreci geçirdiklerini  aktaran Omurga Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erktin, “Yabancı yatırımcılar ile birebir görüşerek Türkiye’de yatırımın avantajlarını aktarma şansımız olacak.
 
Hem şeffaf hem de güvenli olması nedeniyle gayrimenkul yatırım fonlarına global yatırımcılardan ciddi bir ilgi var.
 
Yıl sonuna kadar farklı ülkelerde yatırımcı toplantılarına katılarak, yabancı sermayeyi Omurga gayrimenkul yatırım fonlarına yönlendirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
 
Eylül ayı içinde Londra’da ‘’Hedge Funds and Liquid Alternatives Investment Forum’’a katılan Omurga Portföy yönetim ekibi, 3 Ekim’de Abu Dhabi Enstitüsü Gayrimenkul Yatırımcıları Forumu’na gidecek.
 
Roadshow,16-18 Ekim’de Münih Eban Summit ve 17-18 Ekim’de Amsterdam’da PERE Investor Forum ile devam edecek.
 
6-8 Kasım’da Montrö Elite Summit, 14-15 Kasım’da ise; Zürih Prestel Aile Ofisleri Forum’da özel yatırımcı toplantılarına katılım sağlayacak olan Omurga yöneticileri, 6 Aralık’ta Zürih Private Wealth Forum ile roadshow’u sona erdirecek.
 
Tüm dünyadan yatırımcıların yanı sıra global şirketlerin CEO ve CFO’ları ile aile ofislerinin temsilcileri bu etkinliklerde yer alacak.
 
Toplantılarda alternatif yatırım araçları ve avantajları, küresel finans piyasalarında doğru strateji geliştirmenin yolları, gayrimenkul sektöründe fintech başta olmak üzere birçok konu başlığı ele alınacak.
 
Omurga Portföy, geçen Temmuz ayında, nitelikli yatırımcılar için, GYPŞ Karma Birinci Gayrimenkul Fonu’nu ihraç etmişti.
 
Fon büyüklüğünün 200 milyon TL’ye ulaşması öngörülüyor.
 
Omurga Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. Hakkında;
 
Sermaye Piyasası Kurulu’nun verdiği izin ve yetki ile Omurga Yapı tarafından kurulan Omurga Portföy, yatırımcıları bir araya getirerek daha büyük ölçekli ve verimli yatırım olanakları sunuyor.
 
Omurga Portföy’ün tasarım, inşaat, gayrimenkul ve finans alanlarında tecrübeli ekibi, gayrimenkul yatırımlarının değerlendirilmesi için stratejiier geliştirerek, en verimli şekilde fonları yönetiyor.
 
http://www.omurgacap.com/

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Bertolt Brecht’in 120 yaşı dolayısıyla Zeliha Berksoy müthiş bir oyun sahneye koydu: İnsan neyle yaşar?
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
En önemlisi konunun eski anlamda bir 'siyaset' tartışması olmadığını idrak etmektir.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?