23.11.2017,19:27
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Omurga Portföy yurt dışında yatırım turuna çıkıyor
Gayrimenkul yatırım ve girişim sermayesi alanında faaliyet gösteren Omurga Portföy, Avrupa ve Ortadoğu’da toplam 8 şehri kapsayan roadshow’a çıktı.
Yıl sonuna kadar Dubai, Abu Dhabi, Bahreyn, Londra, Münih, Amsterdam, Montrö ve Zürih’i kapsayan bir roadshow’a çıkan Omurga Portföy (Omurga Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi), Türkiye’de yatırım avantajlarını ve gayrimenkul yatırım fonu pazarını anlatmayı planlıyor.
 
Uluslararası piyasalardan çeşitli yatırımcıların ve aile ofislerinin katılacağı bu toplantılarda, farklı yatırım araçları hakkında birebir görüşmeler gerçekleştirilecek.  
 
Bu roadshow için ciddi bir hazırlık süreci geçirdiklerini  aktaran Omurga Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erktin, “Yabancı yatırımcılar ile birebir görüşerek Türkiye’de yatırımın avantajlarını aktarma şansımız olacak.
 
Hem şeffaf hem de güvenli olması nedeniyle gayrimenkul yatırım fonlarına global yatırımcılardan ciddi bir ilgi var.
 
Yıl sonuna kadar farklı ülkelerde yatırımcı toplantılarına katılarak, yabancı sermayeyi Omurga gayrimenkul yatırım fonlarına yönlendirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
 
Eylül ayı içinde Londra’da ‘’Hedge Funds and Liquid Alternatives Investment Forum’’a katılan Omurga Portföy yönetim ekibi, 3 Ekim’de Abu Dhabi Enstitüsü Gayrimenkul Yatırımcıları Forumu’na gidecek.
 
Roadshow,16-18 Ekim’de Münih Eban Summit ve 17-18 Ekim’de Amsterdam’da PERE Investor Forum ile devam edecek.
 
6-8 Kasım’da Montrö Elite Summit, 14-15 Kasım’da ise; Zürih Prestel Aile Ofisleri Forum’da özel yatırımcı toplantılarına katılım sağlayacak olan Omurga yöneticileri, 6 Aralık’ta Zürih Private Wealth Forum ile roadshow’u sona erdirecek.
 
Tüm dünyadan yatırımcıların yanı sıra global şirketlerin CEO ve CFO’ları ile aile ofislerinin temsilcileri bu etkinliklerde yer alacak.
 
Toplantılarda alternatif yatırım araçları ve avantajları, küresel finans piyasalarında doğru strateji geliştirmenin yolları, gayrimenkul sektöründe fintech başta olmak üzere birçok konu başlığı ele alınacak.
 
Omurga Portföy, geçen Temmuz ayında, nitelikli yatırımcılar için, GYPŞ Karma Birinci Gayrimenkul Fonu’nu ihraç etmişti.
 
Fon büyüklüğünün 200 milyon TL’ye ulaşması öngörülüyor.
 
Omurga Gayrimenkul ve Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. Hakkında;
 
Sermaye Piyasası Kurulu’nun verdiği izin ve yetki ile Omurga Yapı tarafından kurulan Omurga Portföy, yatırımcıları bir araya getirerek daha büyük ölçekli ve verimli yatırım olanakları sunuyor.
 
Omurga Portföy’ün tasarım, inşaat, gayrimenkul ve finans alanlarında tecrübeli ekibi, gayrimenkul yatırımlarının değerlendirilmesi için stratejiier geliştirerek, en verimli şekilde fonları yönetiyor.
 
http://www.omurgacap.com/

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay