25.11.2017,12:11
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Zorlu Plaza, İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne satıldı
Türkiye’nin ilk gökdelenleri arasında yer alan Avcılar’daki Zorlu Plaza İstanbul Gelişim Üniversitesi’ne satıldı.
2008 yılında Meslek Yüksekokulu ile kurulan İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ), 2011 yılında lisans bölümlerini de açarak Avcılar’da devasa bir yatırımla yükseköğretim hayatına büyük katkılar sağlamaya başladı.
 
Kısa sürede 3 fakülte, 2 meslek yüksekokulu, 3 yüksekokul ve 3 enstitü programı ile 23 bin öğrenciye ulaşan İGÜ, eğitim alanında yaptığı yatırımlarıyla hızlı ve sağlam adımlarla ilerleyerek gelişimine devam ediyor.
 
Son olarak Zorlu Holding’in Avcılarda bulunan plazası, etrafındaki arsaları ve binaları satın alan İGÜ, bu yatırımını eğitim, sağlık ve hukuk alanında değerlendirmeyi hedefliyor.
 
Yaptığı yeni yatırımlarıyla ilgili konuşan İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Gayretli, YÖK’te 6 senedir açılması beklenilen Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Hukuk Fakültesi’ne 2018-2019 eğitim-öğretim yılı içerisinde tamamlanacak onay süreci ardından öğrenci almayı planladıklarını belirtiyor.
 
‘YÖK Başkanı Sn. Prof. Dr. Yekta Saraç’ın yükseköğretim alanında yapmış olduğu devrim niteliğindeki yenilikçi uygulamalarıyla, Türkiye’nin yükseköğretimdeki kalite anlayışı dünya standartlarına doğru yükselmeye başlamıştır’ diyen Abdülkadir Gayretli, bu anlayış doğrultusunda öğrenciler için daha çağdaş, teknolojik ve bilimsel öğrenim hayatı oluşturacak yatırımlar yaptıklarını dile getiriyor. 
 
Gayretli; öğrencilere ayrılan sosyal ve spor alanları, Arge ve teknolojik çalışma alanları ileher öğrenciye düşen açık ve kapalı alanlarını arttırmak için satın aldığı Zorlu Plaza’yı Türkiye’nin en büyük ve donanımlı kampüs ortamına dönüştüreceklerini ifade ediyor.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’nin ne cari açık sorunu var; ne de mali ve özel kesimin yüksek borcu… İhracat da canlanıyor, faizle enflasyon da önümüzdeki ay düşmeye başlayacak. Aylardır aynı şeyi dinliyoruz.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay