20.01.2018,10:07
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
NN Hayat ve Emeklilik’ten Uluslararası Aktüerler Birliği’ne temsilci
NN Hayat ve Emeklilik’in Aktüerya Müdürü Sibel Yamaç Tamkafa, Türkiye Aktüerler Derneği’ni uluslararası platformda temsil ediyor.
7 Aralık 2016 itibarıyla Türkiye Aktüerler Derneği’nin Uluslararası Aktüerler Birliği’ne (IAA) tam üye olarak kabul edilmesiyle Dernek IAA komitelerinde temsilci olma hakkını elde etti.
 
NN Hayat ve Emeklilik’in Aktüerya Müdürü Sibel Yamaç Tamkafa Türkiye Aktüerler Derneği’ni uluslararası platformda temsil etmek üzere Kurumsal Risk Yönetimi (ERM)/ Finansal Riskler İçin Aktüeryal Yaklaşım (AFIR) Komitesi’ne seçildi.
 
Profesyonel Aktüeryal Derneklerin dünya çapındaki Birliği olan IAA, teknik açıdan yetkili ve kamu yararına hizmet etmeyi sağlayacak küresel bir mesleğin gelişimini teşvik etmek için kurulmuştur.
 
IAA temsilcilikleri gerek Birliğin aktüeryal ve yönetsel çalışmalarına katkı sağlamak, gerekse Derneğin uluslararası aktüerya camiası ile iletişimini güçlendirmektir.
 
NN Hayat ve Emeklilik hakkında;
 
NN Hayat ve Emeklilik, ağırlıklı Avrupa'da olmak üzere 170 yıllık köklü bir mirasa sahip sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group'un bünyesinde faaliyet göstermektedir.
 
Şirketin Türkiye’deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde ING Grubu’nun bireysel emeklilik alanında faaliyet gösteren OYAK Emeklilik’in yüzde 100 hissesini satın almasıyla başlamıştır.
 
ING Grubu’nun bankacılık, sigortacılık ve yatırım yönetimi faaliyetlerini ayırma kararı alması sonucunda şirket, 16 Şubat 2015 tarihi itibarıyla NN Hayat ve Emeklilik adı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. 
 
NN Hayat ve Emeklilik, Haziran 2017 verilerine göre; 885 bin müşterisi ve 2,6 milyar TL fon büyüklüğüyle Türkiye’nin önde gelen emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden biridir.
 
170 yıllık sigorta tecrübesi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, müşterilerinin önceliklerini anlayan, onların geleceklerini güvence altına alabilmek için ürün ve çözümler sunan NN Hayat ve Emeklilik; attığı her adımda “önemseriz”, “şeffafız” ve “sözümüzü tutarız” şeklinde ifade ettiği NN değerleriyle büyük bir söz vermektedir.
 
NN Hayat ve Emeklilik; eşsiz ve uzun soluklu bir müşteri deneyimi yaşatma arzusunu geliştirerek, müşterilerine daha yakın olmak adına adımlar atmayı, onların beklentilerini daha hızlı karşılamayı, tüm süreçlerini geliştirmeyi ve finansal geleceklerini güvence altına almayı hedeflemektedir. 
 
http://www.nnhayatemeklilik.com.tr/
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?