24.10.2017,12:12
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
NN Hayat ve Emeklilik’ten Uluslararası Aktüerler Birliği’ne temsilci
NN Hayat ve Emeklilik’in Aktüerya Müdürü Sibel Yamaç Tamkafa, Türkiye Aktüerler Derneği’ni uluslararası platformda temsil ediyor.
7 Aralık 2016 itibarıyla Türkiye Aktüerler Derneği’nin Uluslararası Aktüerler Birliği’ne (IAA) tam üye olarak kabul edilmesiyle Dernek IAA komitelerinde temsilci olma hakkını elde etti.
 
NN Hayat ve Emeklilik’in Aktüerya Müdürü Sibel Yamaç Tamkafa Türkiye Aktüerler Derneği’ni uluslararası platformda temsil etmek üzere Kurumsal Risk Yönetimi (ERM)/ Finansal Riskler İçin Aktüeryal Yaklaşım (AFIR) Komitesi’ne seçildi.
 
Profesyonel Aktüeryal Derneklerin dünya çapındaki Birliği olan IAA, teknik açıdan yetkili ve kamu yararına hizmet etmeyi sağlayacak küresel bir mesleğin gelişimini teşvik etmek için kurulmuştur.
 
IAA temsilcilikleri gerek Birliğin aktüeryal ve yönetsel çalışmalarına katkı sağlamak, gerekse Derneğin uluslararası aktüerya camiası ile iletişimini güçlendirmektir.
 
NN Hayat ve Emeklilik hakkında;
 
NN Hayat ve Emeklilik, ağırlıklı Avrupa'da olmak üzere 170 yıllık köklü bir mirasa sahip sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group'un bünyesinde faaliyet göstermektedir.
 
Şirketin Türkiye’deki tarihçesi, 4 Aralık 2008 tarihinde ING Grubu’nun bireysel emeklilik alanında faaliyet gösteren OYAK Emeklilik’in yüzde 100 hissesini satın almasıyla başlamıştır.
 
ING Grubu’nun bankacılık, sigortacılık ve yatırım yönetimi faaliyetlerini ayırma kararı alması sonucunda şirket, 16 Şubat 2015 tarihi itibarıyla NN Hayat ve Emeklilik adı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. 
 
NN Hayat ve Emeklilik, Haziran 2017 verilerine göre; 885 bin müşterisi ve 2,6 milyar TL fon büyüklüğüyle Türkiye’nin önde gelen emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden biridir.
 
170 yıllık sigorta tecrübesi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, müşterilerinin önceliklerini anlayan, onların geleceklerini güvence altına alabilmek için ürün ve çözümler sunan NN Hayat ve Emeklilik; attığı her adımda “önemseriz”, “şeffafız” ve “sözümüzü tutarız” şeklinde ifade ettiği NN değerleriyle büyük bir söz vermektedir.
 
NN Hayat ve Emeklilik; eşsiz ve uzun soluklu bir müşteri deneyimi yaşatma arzusunu geliştirerek, müşterilerine daha yakın olmak adına adımlar atmayı, onların beklentilerini daha hızlı karşılamayı, tüm süreçlerini geliştirmeyi ve finansal geleceklerini güvence altına almayı hedeflemektedir. 
 
http://www.nnhayatemeklilik.com.tr/
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’nin en önemli sorunların biri hukuktaki aşınma. Bunda yapılan yanlışların çok büyük bir payı olsa da, demokrasiye inanan, normal vatandaşlar açısından başka da bir kapı yok.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Yaklaşık bir haftadır yazılı ve görsel medyada sık sık duyduğumuz ve ilk anda çok merak uyandıran bir isim var…
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bolca tahmin, öngörü ve iddiadan sonra nihayet ligin dörtte birini geride bıraktık.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Brüksel'de Avrupa Birliği mahallesi Schuman'dan merhaba.
İşlenen bu mühendislik ve yatırım ekonomisi sefaletlerinin sonuçlarının ne olduğunu biliyor muydunuz?
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay