18.03.2018,22:36
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi;28 Kasım-2 Aralık
Dünya İslam Sağlık Birliği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek...
Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongresi 28 Kasım - 2 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul Hilton Bomonti Otel’de gerçekleştirilecek. 
 
Sağlık politikalarının geliştirileceği, ulusal ve uluslararası sağlık yardımı faaliyetlerinin projelendirileceği kongrede en büyük amaç dünyada sağlık alanında yetersiz olan ülkelere ve halklara insan olmanın verdiği sorumlulukla hizmet vermek.
 
Her zaman mazlumun yanında bulunan Türkiye, sağlık alanında da üstüne düşen tüm görevi yerine getirecek ve bu çok önemli organizasyonla tüm dünyaya “şifa” kaynağı olacak.
 
Türkiye’nin sağlık yatırımları ve dünya genelindeki müslümanların tıbbi gereksinimlerini gidermede tüm İslam coğrafyasına örnek olduğunu belirten SAĞLIK-DER Genel Başkanı Uzman Dr. Kasım Sezen, şöyle devam etti:
 
“Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Dünya Müslüman Sağlık Toplulukları Kongremiz, panellerin, konferansların ve grup çalışmaların gerçekleştirileceği bir kongre olacak.
 
Topluluğumuzun amacı, maddi çıkar gözetmeksizin, dünyadaki sağlık hizmetlerinin yeterli olmadığı tüm bölgelere ırk, din, dil farkı gözetmeksizin hizmet ulaştırmak.
 
Kısacası dünyaya “şifa” olmak.
 
Günümüzde halen Afrika’da sıtmadan, koleradan, açlıktan ve sefaletten hayatını kaybeden insanlar, hayatı boyunca hiç şımartılmamış çocuklar var.
 
Gelişmiş bölgeler her alanda bolluk içinde yaşarken Afrika’ya, bazı güney Asya ülkelerine sağlık ve diğer hizmetlerin yeterli ulaştırılmaması büyük haksızlık.
 
Keza, Ortadoğu’da eziyet gören, katliamlara uğrayan tüm mazlumlarında yanında olmak ve yaralarını sarmak Müslüman olmanın görevidir.
 
Her zaman haksızlığın, yoksulluğun, zulmün karşısında olacağız. 
 
En büyük gayemiz tüm İslam alemine ve tüm insanlığa faydalı olmak.”
 
VIDEO İÇİN TIKLAYIN
https://www.youtube.com/embed/qyxdwprWTNo

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türk reel sektörünün şu an için önündeki en kritik gündemlerden birini dijitalleşme oluşturuyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?