17.03.2018,15:25
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
İstanbulMotorluAraçSatıcılarıDerneği; MASFED bünyesine katıldı
Yeni kurulan İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) de, Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) bünyesine katıldı.
Derneğin faaliyete geçişi ve MASFED’e katılımı dolayasıyla İstanbul’da gerçekleşen toplantıya, ülke genelinde faaliyet gösteren MASFED üyesi dernekler ile MASFED üst yönetimi tam kadro katıldı.
MASFED Başkanı Aydın Erkoç, Genel Sekreter Niyazi Berktaş, Başkan Yardımcıları Yalçın Baysan, Erdoğan Bayrak, Mahmut Ulucan, Zafer Uslu ve Sayman İsmet İnan ile bağlı derneklerin yönetici ve temsilcileri toplantıda hazır bulundu.
 
Birlik beraberliğin önemi
 
İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel, 2. el otomotiv ticareti ile uğraşan meslek erbabının yaşadığı sıkıntılara işaret ederek, bu sorunların aşılmasında birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.
 
Ertemel, “Derneğin kuruluş ve MASFED’e katılım toplantısına hoş geldiniz. Bizlerin İstanbul’da faaliyet gösteren otomotivciler olarak mesleğimizle ilgili sorun ve sıkıntılar hepinizin malumu.
 
Maalesef; biz 2. el otomotivcileri, yıllardır mesleğimizle ilgili birlik ve beraberliği sağlayamadık.
 
Sektörümüzdeki birlik ve beraberliğin sağlanması, sorunların çözümü, mesleğimize katkı sağlayacak projelerin üretilmesi adına sektörümüzün sevilen, güvenilir temsilcileriyle birlikte İMAS’ı kurduk. Hepimize hayırlı olsun” diye konuştu.
 
Hayrettin Ertemel, sektörün tüm talep ve isteklerinin ilgili platformlara taşınması, takip edilip çözüme kavuşturulması için MASFED ile güç birliği yapılmasının öneminin farkında olarak Federasyon’a katılım sağladıklarını ifade ederek, şunları söyledi:
 
“İnşallah beraber yapacağımız hayırlı çalışmalarla mesleğimize sahip çıkıp, mesleğin itibarını artırarak hak ettiği seviyeye yükselteceğiz.
 
Sizlerden beklentimiz derneğimize sahip çıkarak üye olmanız, gücümüzün artmasına katkı sağlamanızdır.
 
Eğer bizler mesleğimizi daha iyi şartlarda icra etmek istiyorsak, sorun ve isteklerimizin hızlı şekilde çözülmesini talep ediyorsak bu güç birliğini sağlamak zorundayız.
 
Sizlerin de bildiği üzere ikinci el satış ile ilgili çıkacak olan yasa ve kanunlar hepimizi yakından ilgilendirmektedir.
 
Derneğimizin hepimize tekrar hayırlı olmasını dilerim.”
 
Mesleğe standart
 
MASFED Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç da konuşmasında, yeni derneğin kurulumundan dolayı duyduğu mutluluğu ifade ederek, “İstanbul Anadolu Yakası'ndan sonra bu yapılanma ile çok daha güçleneceğiz'' dedi.
 
MASFED olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile yaptıkları çalışmalar, mesleğe bir standart getirilmesi, kayıt dışılığın önlenmesi, KDV sorununun çözümü ile ilgili yapılan bürokratik çalışmalar hakkında bilgiler veren Erkoç, www.otonomi.com’un önemini vurguladı.
 
Erkoç, ithal arabalarla ilgili daha önce yürütülen çalışma ve noterlerin hafta sonu açık olması konusunu yakından takip ettiklerini de aktardı.
 
-----
 
MASFED, ülke genelinde 2. el araç ticareti ile uğraşan 60 bin dolayındaki ticaret erbabının üye olduğu çeşitli illerde kurulu 29 derneğin çatı kuruluşu.
 
İMAS’ın da katılımıyla, MASFED’e bağlı dernek sayısı; 30’a ulaştı.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?