22.03.2018,13:05
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Nöbetçi noter uygulamasına geçilmesini istiyoruz'
Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) yılın son istişare toplantısını İzmir Tire’de gerçekleştirdi.
25 ilde faaliyet gösteren 2. el araç satıcıları ve sektör temsilcilerinin katıldığı istişare toplantısı Trabzon Akçaabat’tan sonra bu kez de İzmir Tire’de gerçekleşti.
 
Tire Galericiler Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya MASFED çatısı altında bir araya gelen çok sayıda galerici ve meslek temsilcileri katılım gösterdi.
 
‘’MASFED artık mesleki yeterlilik belgesi verebilecek’’

Toplantıda konuşan MASFED Başkanı Aydın Erkoç, Federasyonun artık Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirildiğini, ‘’Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu’’ ve ‘’Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı’’ yeterlilik belgesi vermeye hak kazandığını belirtti.
 
Galericilik mesleğini saygın bir meslek haline getirip standarda kavuşturmanın öncelikli hedefleri olduğunu söyleyen Erkoç, ‘’Bugün burada Türkiye’nin dört bir yanından gelen meslektaşlarımızla bir aradayız. Biz Türkiye genelinde sayıları 40 bini bulan meslektaşlarımızı temsil ediyoruz.
 
Mesleğimizi bizden başka herkes yapıyor, isteyen herkes araba alıp satabiliyor.
 
İşte bunun önüne geçebilmek için yetkili kurumlarla görüşüp bu mesleğe bir standart getirelim istedik ve bu sertifika ile bunu sağlayacağız’’ diye konuştu.
200’den fazla katılımcının bulunduğu toplantıda, MYK uzmanları tarafından da işleyiş ile ilgili sunum yapıldı.
 
Son dönemde gündemde olan noterler konusuna değinen ve dünyanın birçok ülkesinde 2. el otomobil alım satımında noter kullanılmadığını hatırlatan Erkoç, ‘’Noterler yapılacak kanuni bir düzenleme ile oto alım ve satımlarında devre dışı bırakılabilir.
 
Bir başka seçenek ise; 2. el otomobil alım satımının hareketli olduğu hafta sonlarında noterlerin açık olması ya da nöbetçi noter uygulamasına geçilmesini istiyoruz’’ dedi.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye ekonomisinin durumuna ilişkin farklı tartışmalar yapılırken, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun altını çizdiği bir konu kritik yere oturdu.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
20 Mart akşamı ulusal kanallardan birinde yeni bir tarihi dizi başladı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?