17.03.2018,15:10
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Louis Kahn’a Yeni/den Bakış sergisi;11 Mart’a kadar Pera Müzesi’nde
Mimar ve fotoğrafçı Cemal Emden’in...
son birkaç yıldır belli aralıklarla ziyaret ederek belgelediği Kahn’ın yapılarına farklı temalar çerçevesinde yeniden bakmayı deneyen sergi, Kahn’ın Türkçe’ye ilk kez çevrilen kült metinleri üzerinden düşüncelerine de bir bakış sunmayı amaçlıyor.
 
Louis Kahn’a Yeni/den Bakış, Cemal Emden’in Fotoğrafları, Çizimler ve Resimler alt başlığını taşıyor.
 
Müzenin tek katına yayılan sergide, salonun yapısına uygun olarak iç duvarda Kahn’ın elinden çıkma desen ve resimlerin baskılarına, dış duvarda ise; Emden’in fotoğraflarına ve fotoğraflanan yapılara ait birer çizime yer verilmiş.
 
Salonun girişinde, iki duvara yayılan kapsayıcı ‘mekânsal video’ ve serginin bitimindeyse sözlü tarih kayıtlarının da izlenip dinlenebileceği bir ‘kitaplık’ yer alıyor. 
 
https://www.peramuzesi.org.tr/Sergi/Louis-Kahn%E2%80%99a-Yeni-den-Bakis-/216

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?