18.01.2018,03:16
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Sihirli Masal Evi; 5-12 yaş arası çocukları masalların büyülü dünyasına davet ediyor
İzmir’in Urla ilçesinde iş kadını Yıldız Gürgün tarafından hayata geçirilen “Sihirli Masal Evi”, 5-12 yaş arası çocukları masalların büyülü dünyasına davet ediyor.
Masal okuma saatlerinden elde edilen gelirin tümü Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’na (EÇEV) bağışlanarak, yine çocukların eğitimine katkıda bulunuyor. 
 
Uzun yıllar Almanya’da eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye dönerek Dalya Turizm şirketini kuran Yıldız Gürgün, örnekleri Avrupa’nın pek çok ülkesinde olan masal evlerini İzmir’de gerçekleştirme hayali kurduğunu belirterek, Urla’da satın aldığı müstakil ev ile birlikte bu amacına ulaştığını söyledi.
İç dekorasyonu ve tavanları tamamıyla masal kahramanlarının resimleri ile süslenen, masal kitaplarından oluşan büyük bir kütüphaneye de sahip olan Masal Evi, özellikle hafta sonları yoğun ilgi topluyor. 
 
Profesyonel eğitmenler ve görsel malzemeler eşliğinde anlatılan masalların çocukların zihinsel gelişimine ve hayal dünyasına çok önemli katkı sağladığına dikkat çeken Gürgün, “Bizler masallarla büyüdük. Aile büyüklerimiz, anlattıkları masallar ile düş dünyamızı şekillendirdiler.
 
Son yıllarda teknoloji bağımlılığının çocuklarımızı adeta esir aldığını gözlemliyoruz. Masalları cep telefonlarından değil, ailelerinden dinlemeleri gerekiyor.
 
Masal evimizde çocuklar masallarını dinlerken, anne ve babaları da kahvelerini içip sohbet edebiliyorlar.” dedi. 
 
Sihirli Masal Evi’ni bir sosyal sorumluluk projesi olarak tasarladıklarını vurgulayan Yıldız Gürgün, masal anlatımı için hiçbir ücret almadıklarını belirterek şöyle devam etti: 
 
“Çocukların aileleri gönüllerinden kopan miktar ne ise; EÇEV’e makbuz karşılığında bağış yapıyorlar. Böylelikle hem kendi çocuklarına hem de dezavantajlı durumda olan çocukların eğitimine katkıda bulunuyorlar” 
 
Pazartesi dışında haftanın her günü hizmet veren, özellikle hafta sonları çocukların yoğun ilgisini toplayan Sihirli Masal Evi’nde ailelerin doğa ile iç içe konaklayabilecekleri iki oda da bulunuyor.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye kendi iç gündeminde meşgulken, dünyada ilginç gelişmeler yaşanıyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?