18.03.2018,06:47
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Sergi / Mekan İçre / Space In
İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu, Galeri Aydın; Aslıhan Kaplan Bayrak'ın 'Mekan İçre / Space In'adlı resim sergisine ev sahipliği yapıyor.
14 Aralık'ta açılan sergi, Bayrak'ın son dönemde yaptığı çalışmaları izleyicilerle buluşturuyor.
 
Sergide sanatçı kendi hassas soyut dünyasının gözleriyle kendi formlarını yaratırken, bir görünüp bir kaybolan imgeleri, hızla merkeze yönelen fırça darbelerini, bizi sürekli tehdit eden öngörülemezlikleri ifade ediyor. 
 
Sanatçı; yansımalarla, eğrilerle ve kesişen doğrularla, mekanı üst üste kurgulayarak mekanın ve zamanın ruhunu da sorgulattırıyor. 
 
Mekanla özdeşleyim; mekan algısının parçalanması, benlik algısının yırtılması ve kaybolmuşluk, arada kalmışlık/araf, yabancılık/ötekilik hissiyatı(!) kavramları da bu sergide izlemek mümkün oluyor.
 
Aslıhan Bayrak Kaplan'a göre; varlık/benlik algısı mekandan bağımsız değildir. 
 
Bu düşünceden hareketle sanatçı, mekan algımızla oynayarak düzen ile düzensizliğin sınırlarında gezerken, kozmos ile kaos arasındaki hoş gerilimi sezdirmeyi amaçlıyor.
 
İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Halit Aydın Yerleşkesi'nde açılan 'Mekan İçre/Space In' sergisi, üniversitenin sergi salonu Galeri Aydın'da; 2 Ocak 2018 tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretlerine açık olacak.
 
Aslıhan Kaplan Bayrak kimdir?
 
Sanat eğitimine 2003 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü'nde başlayan Aslıhan Kaplan Bayrak, eğitimini Prof. Zekai Ormancı – Prof. Yalçın Karayağız atölyesinde sürdürdü. 
 
Fevzi Tüfekçi ve Umut Germeç ile gravür atölyesinde de çalışan sanatçı, 2007'de birincilikle mezun oldu. 
 
İstanbul Pendik'teki resim ve gravür atölyesinde çalışmalarını sürdüren Bayrak, 2014 yılından beri Bahçe Sanat İnisiyatifi koordinasyonunu ve sergi küratörlüğünü gerçekleştiriyor. 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?