18.03.2018,06:45
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Ülkeler El Sanatları ve Yöresel Ürünleri Fuarı; 1 - 10 Aralık
İnsanlık tarihi ile paralel gelişme gösteren sanat, kültürel özgünlüğü yanında birçok kültürü birleştirici özelliği ile de 35 farklı ülkeyi Ankara'da bir araya getiriyor.
Rem Fuarcılık tarafından bu yıl 14. sü düzenlenen Ülkeler El Sanatları ve Yöresel Ürünleri Fuarı'na 35 farklı ülke el sanatlarını Türk ziyaretçilere "Sanat Barıştır" mottosu ile 1 Aralık tarihinden itibaren ATO Congresium'da tanıtacak.
 
1 - 10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda; Orta Asya kültürünün giysi ve yemekleri, gizemli Afrika ülkelerinin oymaklı ürünleri İran'ın el sanatları, antik ürünleri ve ipek halıları görücüye çıkıyor.
 
Hollywood'un kült filmlerine çarık üreten milli gurumuz Maraşlı ayakkabı ustası da fuarda yer alıyor.
 
Her yıl yoğun ilgi gören fuar, barışı, dostluğu ve kardeşliği sanat ile birleştirecek.
 
Fuarda; Türkiye'nin pek çok ilinden el sanatları ve yöresel ürünleri yanında İran, Rusya, Güney Afrika, Gana, Bosna Hersek, Özbekistan, Türkmenistan gibi dünyanın çeşitli yerlerinden katılım sağlayacak ülkeler geleneksel kültürel çalışmalarını sergileyecek. 
 
Tarih:1 Aralık 2017 Cuma
Saat: 12.00
Yer: ATO Congresium

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?