17.10.2017,16:13
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Sergi / Bir Haremim Olsun İsterdim
Bedri Baykam’ın Bir Haremim Olsun İsterdim // I Wish I Had a Harem isimli kişisel sergisi 27 Ekim 2017 tarihinde, Berlin’de bulunan Galeri Kuchling’te açılıyor.

15 Aralık 2017 tarihine kadar izlenebilecek olan serginin başlığı, Baykam’ın şu anda İstanbul Modern koleksiyonunda bulunan 1987 tarihli, aynı ismi taşıyan eserlerinden ilham alınarak seçildi.

Daha önce Berlin’de iki kişisel sergisi düzenlenen Baykam’ın eserleri bugüne kadar New York, California, Paris, Cannes, Monaco, Londra, Düsseldorf, Münih ve dünyanın çeşitli yerlerinde sergilendi.

Farklı dokulardan oluşan fotopentürleri, tuallerine yerleştirdiği üç boyutlu objeleri, politik enstalasyonları, canlı performansları ve özellikle 4-boyutlu işleriyle (4D) dolu çok yönlü ve yüzeyli bir yelpazeye yayılan eserleriyle sanat dünyasında kabul gören sanatçının Bir Haremim Olsun İsterdim // I Wish I Had a Haremsergisi,küçük ve büyük boyutlu tablolarının yanı sıra 4D işlerini de sunacak.

2006 yılından beri UPSD (Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği) başkanı olan Baykam, 2015 yılından beri UNESCO resmi partneri IAA-International Art Association(Uluslararası Sanat Dernekleri) dünya başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Baykam’ın sanatı hakkında çeşitli ülkelerin önde gelen eleştirmenleri tarafından yazılan toplam 61 makalenin yer aldığı “Bedri Baykam as seen by the Critics” kitabının uluslararası lansmanı sergiyle birlikte gerçekleşecek.

Aynı kitabın Türkçe basımı “Eleştirmenlerin Kaleminden Bedri Baykam” geçtiğimiz sene Mart ayında Piramid Yayıncılık tarafından piyasaya sürülmüştü.

Açılış: 27 Ekim 2017, Cuma | 7.00 pm- 11.00 pm

Detaylı bilgi için:

Bedri Baykam’ın genel koordinatörü

oyku.piramid@gmail.com

Galerie Kuchling yöneticisi

heidebluth@galerie-kuchling.de

Galerie Kuchling

Karl-Marx-Allee 123

10243 Berlin

t. +49 30 120 852 65

galerie@kuchling.de

www.galerie-kuchling.de          


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’nin işsizlik rakamları açıklandı. Hiç oran tartışmasına girmeyeceğim. Son bir yılda tüm zoraki, işsiz adamı işsiz saymama gibi uygulamalara rağmen iki haneye oturduğu görülüyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
“tüketim kölelik ise, üretim özgürlüktür”
Haziran 2017’de İsviçre’de yapılan Kıbrıs Konferansından yine bir sonuç çıkmadı.
Bülent Ecevit; 1980 ihtilâlinin ardından Hamzakoy’ da “misafir” edildi. Sonrasında siyasi yasaklı olduğu için geçim sıkıntısına düştü.
Bu yazımızda günümüz endüstriyel süper lig futbolundan uzaklaşıp şu anda sorunlarla boğuşan, Türkiye’nin batıya açılan kapısı Trakya’nın futbol gündeminden bahsedeceğim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
Avrupa'daki Türkiye itibarının kötüye gitmesinde Türkiye'deki iktidarın politikaları temel rol oynuyor.
Ülkemizde yapılan barajların ölü hacimleri, faydalı hacimlerinden fazladır.
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay