17.12.2017,20:32
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Sergi / Bir Haremim Olsun İsterdim
Bedri Baykam’ın Bir Haremim Olsun İsterdim // I Wish I Had a Harem isimli kişisel sergisi 27 Ekim 2017 tarihinde, Berlin’de bulunan Galeri Kuchling’te açılıyor.

15 Aralık 2017 tarihine kadar izlenebilecek olan serginin başlığı, Baykam’ın şu anda İstanbul Modern koleksiyonunda bulunan 1987 tarihli, aynı ismi taşıyan eserlerinden ilham alınarak seçildi.

Daha önce Berlin’de iki kişisel sergisi düzenlenen Baykam’ın eserleri bugüne kadar New York, California, Paris, Cannes, Monaco, Londra, Düsseldorf, Münih ve dünyanın çeşitli yerlerinde sergilendi.

Farklı dokulardan oluşan fotopentürleri, tuallerine yerleştirdiği üç boyutlu objeleri, politik enstalasyonları, canlı performansları ve özellikle 4-boyutlu işleriyle (4D) dolu çok yönlü ve yüzeyli bir yelpazeye yayılan eserleriyle sanat dünyasında kabul gören sanatçının Bir Haremim Olsun İsterdim // I Wish I Had a Haremsergisi,küçük ve büyük boyutlu tablolarının yanı sıra 4D işlerini de sunacak.

2006 yılından beri UPSD (Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği) başkanı olan Baykam, 2015 yılından beri UNESCO resmi partneri IAA-International Art Association(Uluslararası Sanat Dernekleri) dünya başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Baykam’ın sanatı hakkında çeşitli ülkelerin önde gelen eleştirmenleri tarafından yazılan toplam 61 makalenin yer aldığı “Bedri Baykam as seen by the Critics” kitabının uluslararası lansmanı sergiyle birlikte gerçekleşecek.

Aynı kitabın Türkçe basımı “Eleştirmenlerin Kaleminden Bedri Baykam” geçtiğimiz sene Mart ayında Piramid Yayıncılık tarafından piyasaya sürülmüştü.

Açılış: 27 Ekim 2017, Cuma | 7.00 pm- 11.00 pm

Detaylı bilgi için:

Bedri Baykam’ın genel koordinatörü

oyku.piramid@gmail.com

Galerie Kuchling yöneticisi

heidebluth@galerie-kuchling.de

Galerie Kuchling

Karl-Marx-Allee 123

10243 Berlin

t. +49 30 120 852 65

galerie@kuchling.de

www.galerie-kuchling.de          


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Bitcoin konusundaki olasılıkları geçen hafta içerisinde kaleme almıştım. Evet tekrarlıyorum, buradan dünya çapında çok büyük bir soygun ve vurgun bekliyorum.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Son birkaç yıldır ülkemizde yaşanan yüksek kur artışları, işletmelerimizi oldukça zorlamakta, maliyet, fiyatlama ve kâr döngüsünü yakalamak her geçen gün daha da güç hale gelmektedir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?