18.03.2018,20:39
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Sergi / Bir Haremim Olsun İsterdim
Bedri Baykam’ın Bir Haremim Olsun İsterdim // I Wish I Had a Harem isimli kişisel sergisi 27 Ekim 2017 tarihinde, Berlin’de bulunan Galeri Kuchling’te açılıyor.

15 Aralık 2017 tarihine kadar izlenebilecek olan serginin başlığı, Baykam’ın şu anda İstanbul Modern koleksiyonunda bulunan 1987 tarihli, aynı ismi taşıyan eserlerinden ilham alınarak seçildi.

Daha önce Berlin’de iki kişisel sergisi düzenlenen Baykam’ın eserleri bugüne kadar New York, California, Paris, Cannes, Monaco, Londra, Düsseldorf, Münih ve dünyanın çeşitli yerlerinde sergilendi.

Farklı dokulardan oluşan fotopentürleri, tuallerine yerleştirdiği üç boyutlu objeleri, politik enstalasyonları, canlı performansları ve özellikle 4-boyutlu işleriyle (4D) dolu çok yönlü ve yüzeyli bir yelpazeye yayılan eserleriyle sanat dünyasında kabul gören sanatçının Bir Haremim Olsun İsterdim // I Wish I Had a Haremsergisi,küçük ve büyük boyutlu tablolarının yanı sıra 4D işlerini de sunacak.

2006 yılından beri UPSD (Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği) başkanı olan Baykam, 2015 yılından beri UNESCO resmi partneri IAA-International Art Association(Uluslararası Sanat Dernekleri) dünya başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Baykam’ın sanatı hakkında çeşitli ülkelerin önde gelen eleştirmenleri tarafından yazılan toplam 61 makalenin yer aldığı “Bedri Baykam as seen by the Critics” kitabının uluslararası lansmanı sergiyle birlikte gerçekleşecek.

Aynı kitabın Türkçe basımı “Eleştirmenlerin Kaleminden Bedri Baykam” geçtiğimiz sene Mart ayında Piramid Yayıncılık tarafından piyasaya sürülmüştü.

Açılış: 27 Ekim 2017, Cuma | 7.00 pm- 11.00 pm

Detaylı bilgi için:

Bedri Baykam’ın genel koordinatörü

oyku.piramid@gmail.com

Galerie Kuchling yöneticisi

heidebluth@galerie-kuchling.de

Galerie Kuchling

Karl-Marx-Allee 123

10243 Berlin

t. +49 30 120 852 65

galerie@kuchling.de

www.galerie-kuchling.de          


,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türk reel sektörünün şu an için önündeki en kritik gündemlerden birini dijitalleşme oluşturuyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?