18.03.2018,22:33
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
İstanbul Jewelry Show kapsamında; Designer Market 6-7. Hall'de
Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR) özgün tasarıma verdiği önem nedeniyle son yıllarda Çarşımızın değerli, emektar usta ve genç tasarımcılarını Designer Market projesinde sektör profesyonelleriyle buluşturuyor.
 
Mücevher İhracatçıları Birliği (JTR) Başkan Yardımcısı Mustafa Atayık, sektörün tasarım gücünün geliştirmek amacıyla yaptıkları çalışmalara sektöre yıllarını vermiş ustaların ve tasarımcıların ilgi göstermesinden mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
“Biz sektörümüzü geliştirmek istiyoruz. Bunun için özellikle özgün tasarıma ihtiyacımız var.
 
Bu amaçla; tasarımcılarımızı pek çok platformda destekliyoruz, eğitimlerini, yurt dışı deneyimlerini arttırmalarını istiyoruz.
 
Bu platformlardan birisi de Designer Market…
 
Meslektaşlarımızın gösterdiği ilgi bizim için çok değerli.
 
Bu nedenle; fuarımızın olanakları elverdiği ölçüde değerli Rota Forte yetkililerinin destekleriyle toplam 90 usta ve tasarımcımıza burada kendilerini ve tasarımlarını sergileme fırsatı sunuyoruz.”
 
JTR Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Karatoprak da; tasarımcıların ve ustaların sektöre kattıkları değerin artması amacıyla gerçekleştirilen projelerin karşılıksız kalmadığını, Designer Market projesine her gecen sene ilginin arttığını belirtti. 
 
Karşılıklı pozitif enerji sayesinde sektörün güçlendiğini dile getiren Karatoprak, Designer Market sayesinde hem tasarımcı ve ustaların kendilerini geliştirdiğini hem de fuara katılan yerli ve yabancı sektör profesyoneline sunum olanağı bulduklarını anlattı.
 
Designer Marketteki vitrinli alanda 70 usta ve tasarımcının bitmiş ürünleriyle yer aldığını söyleyen JTR Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Akgün de; 20 tasarımcının da vitrinsiz alanda sadece çizimleriyle yer aldıklarını belirtti. 
Designer Market’e katılan 90 kişi için toplamda 600 metrekarelik bir alan ayrıldı
 
6-7 nolu salonda yer alan Designer Market standına katılan ustaların ve tasarımcıların fotoğrafları, iletişim bilgileri ve ürün görsellerinin yer aldığı bir katalog fuara katılanlara dağıtılacak.
 
Böylelikle iletişimin fuar sonrasında da sürmesi sağlanmış olacak.
 
Designer Market’te görev yapacak olan 10 manken de usta ve tasarımcılarımızın ürünlerini sergileyecekler ve fuar alanında bu ürünlerle dolaşarak hem defile yapacak hem de Designer Market kataloğunu katılımcılara dağıtacaklar.
 
Stantta 3 gün boyunca bir arp sanatçısı müziğiyle standa katkı sağlayacak.
 
istanbuljewelryshow.com
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türk reel sektörünün şu an için önündeki en kritik gündemlerden birini dijitalleşme oluşturuyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?