21.11.2017,17:12
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Shell, İsrail ve Kıbrıs doğalgazını satın almayı müzakere ediyor
Rockefeller'ların fonlarıyla kurulan Teksas merkezli ExxonMobil,..
Bloomberg News'in haberine göre;
 
Katar devletine ait Katar Petrol ile ortak olarak Kıbrıs açıklarında petrol aramaya gelirken, Royal Dutch Shell de İsrail ve Kıbrıs'tan gelen doğalgazın piyasaya sunulması için kreatif çözümler arıyor.
 
Shell'in İsrail'in Leviathan sahasından doğalgaz satın almak ve bunu yüzde 35 oranında hissesine sahip olduğu Kıbrıs merkezli Aphrodite sahasının üretimiyle birleştirmek istediği belirtiliyor.
 
Shell, bu doğalgazı da Mısır'daki sıvılaştırılmış doğalgaz tesisine pompalamak için görüşmelerde bulunuyor.
 
Shell'in bu adımlarla Akdeniz bölgesini büyük bir doğalgaz üretim merkezine dönüşümü için destek olacağı ifade ediliyor.
 
Diğer taraftan, Türkiye’ye yıllık 10 milyar metreküp doğalgaz ihracını içeren İsrail gaz projesi için de görüşmeler sürüyor.
 
Bunun yanı sıra Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin Akdeniz'de sondaj çalışmalarının da bu yıl başlayacağını açıkladı.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Dolar / TL kuru 11 ayın zirvesini gördü. Esasen düz mantıkla baktığınızda dolardaki yükseliş eğiliminde şaşıracak bir şey yok. Fakat ısrarlı çıkış, herkesin yüreğini ağzına getiriyor.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay