19.01.2018,04:24
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Dolar 'bir' gayrimenkul 'iki' kazandırdı'
Dolar, bu yıl ekonomi gündeminde en fazla yer alan yatırım aracı oldu. Buna karşın, gayrimenkul sektörü 2017’yi, yatırımcısına doların en az 2 katı daha fazla kazandırarak kapatıyor.
 
Ankara’da gayrimenkul sektörüne yön veren EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken, 2016’yı çalkantılarla kapatan 2017’de ana gündemi seçim, coğrafi sorunlar ve dövizdeki ani hareketler olan Türkiye’de, büyük yatırımcıların yatırım portföylerinde gayrimenkule çok daha fazla yer verdiğini kaydetti.
 
Osman Eken, fırsatları en iyi değerlendirenin “en iyi yatırımcı” olduğunu dile getirerek, “Aslında bu çalkantılar gayrimenkulde çok sayıda fırsat kapısı açtı. Dövizdeki seyir bazı kişilerin ellerindeki değerli arsalarını çıkarmaya kadar sürükledi.
 
Oysa; yılın geneline baktığımızda doların yılbaşından şu ana kadar yüzde 8 kazandırdığını, gayrimenkulde ise; ortalama kazancın en az yüzde 15 olduğunu görüyoruz ki; kentlerin gelişimine paralel özellikle büyük ölçekli arsalarda değer artışı çok daha fazla oldu.
 
Yani; dolar bir kazandırırken, gayrimenkul en sıkıntılı dönemde bile 2 kazandırmış” dedi.
 
Eken, son büyüme rakamları ve global verilerin 2018’de gayrimenkulün yıldızını daha da parlatacağına işaret ederek, “Yatırımda bugünü değil yarını planlayarak hareket etmeliyiz. Ülke büyüyorsa en fazla kazanç toprakta olur. Bu çok açık ve net” diye konuştu.
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?