19.01.2018,04:27
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Ekonomiler ile birlikte kent yaşamları da büyüyor'
İnşaat sektörü, yılın bitimine kısa süre kala yeni projeler, yatırımlarla bu yıl en fazla konuşulan sektör olmayı başardı.
Sektörün önde gelen aktörleri, gelişen Türkiye’de gelecek yılın da kazandıranının inşaat sektörü olacağını ifade ediyorlar.
 
Piyasalarda son aylarda yaşanan dalgalanmaların yatırımcıları ister istemez tedirgin ettiğini belirten YP İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Osman Cem Çankaya, birikimlerin nasıl değerlendirileceği konusunda soru işaretlerinin çoğaldığını vurguladı.
 
Osman Cem Çankaya, hemen her ekonomik çalkantıda olduğu gibi bu dönemde de kazananın gayrimenkule, özellikle de nitelikli inşaat projelerine yatırım yapanlar olacağını ifade ederek, şunları söyledi:
 
“Türkiye hızlı büyüme süreci içinde.
 
Tüm olumsuzluklara rağmen kredi derecelendirme kuruluşları güncelledikleri verilerde çok küçük değişiklikler yaparak ülkenin önümüzdeki süreçte de büyümesini sürdüreceği yolunda görüş bildiriyorlar.
 
Bu süreçten doğal olarak en fazla payı yine inşaat sektörü alacak.
 
Yani; Türk ekonomisinin kazandıranı geçmişte olduğu gibi bugün de, gelecekte de inşaat sektörü olacak.
 
Çünkü; ekonomiler ile birlikte kent yaşamları da büyüyor.
 
Şehirler eğer yaşayan uzuvlara sahip canlılar ise ki öyle; bu organizmadaki hayati parça konutlardır ve gelişim devam ettiği sürece bu öyle kalmaya devam edecektir.
 
Bu nedenle; biz ve bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde inşaat sektörü her türlü ekonomik ortamda sürükleyici güç oluyor.
 
Türkiye’de her yıl istikrarlı bir şekilde gelişim gösteren inşaat sektörünün, 2018’de de açık ara birinci olmasını bekliyoruz.’’
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?