26.02.2018,04:09
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
IRP Türkiye, Arap ortakla Körfez’e açıldı
Markalı emlak danışmanlığı firması Internationul Realty Plus (IRP); Arap sermayesini, Körfez ülkelerindeki temsilcilikleri üzerinden, Türkiye’de gayrimenkul yatırımına çekecek.
 
Yeni yapılanmaları hakkında açıklama yapan IRP Türkiye CEO’su Hüseyin Altaş, “Arap yatırımcıların ülkemizde önemli arsa yatırımları söz konusu.
 
Sektörümüzde, Katar sorunundan ötürü görece olarak bir yavaşlama olduğu konuşulsa da iş birliği fırsatları devam ediyor.
 
Son dönemde özellikle İstanbul’da, Arap yatırımcıların arsa yatırımlarına aracılık yaptık.
 
IRP Türkiye olarak, hem yanımıza aldığımız Arap ortağımızla hem de o coğrafyada açtığımız IRP temsilcilikleriyle Körfez sermayesinin ülkemizde doğru yatırımlara yönlendirilmesine çalışıyoruz” dedi.
 
Şu anda Suudi Arabistan, Kuveyt, Irak ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde temsilciliklerinin bulunduğu bilgisini veren Altaş, Arap coğrafyasına yönelik büyüme hedeflerinin gelecek yıl da devam edeceğini, var olan ülkelere Ürdün ve Katar’ı da eklemeyi planladıklarını söyledi. 
 
Yurt içindeki franchise ofisleriyle büyümesini sürdüren IRP (International Realty Plus) Türkiye, yeni kurduğu ortaklık yapısıyla Ortadoğu ve Körfez ülkelerine de açıldı.
 
Özellikle dünyanın farklı bölgelerinde gayrimenkul yatırımı yapan Arap sermayesine, doğrudan kendi ülkelerinde ulaşmayı hedefleyen IRP Türkiye yönetimi, bu amaçla; Suudi Arabistan, Kuveyt ve BAE ile Irak’ta temsilcikler oluşturdu.
 
Bu ülkelere gelecek yıl Ürdün ve Katar’ı da eklemeyi hedefleyen firma, Ortadoğu ve Körfez ülkelerindeki yatırımcıları; başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’deki arsa ve proje yatırımlarına yönlendirmeyi hedefliyor.
 
Körfez sermayesini “Kısa dönem kârlı yatırımlardan ziyade, uzun soluklu projelere dahil etmek istiyoruz”
 
Arap yatırımcıları, sadece sermayedar değil aynı zamanda gayrimenkul yatırımlarının aktif birer paydaşı da yapmak istediklerini vurgulayan IRP Türkiye CEO’u Hüseyin Altaş, “Bu sayede daha güçlü ve sürdürülebilir bir yatırım altyapısı oluşturarak, gayrimenkul sektörüne katma değer yaratmayı hedefliyoruz.
 
Gelecek dönem planlarımız arasında; Arap yatırımcılarımızla birlikte alım & satım ve kiralamanın yanı sıra gayrimenkul geliştirme projeleri gerçekleştirmek de var” dedi. 
 
www.irpturkiye.com
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye ekonomik anlamda onbirinci kez kalkınma planı yapıyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?