22.11.2017,21:45
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Benzer statü sahipleri, birikimlerini birleştirme yoluna gidiyor'
Gayrimenkulde yaşanan son gelişmelere bakıldığında sektörün ileri gelenleri, artık bireysel yatırımların sınırlı kaldığını ve arsa yatırımlarında birikimlerin birleşme yoluna gittiğini kaydediyor.
 
Sektörde hareketli günlerin yaşandığı son dönemde, arsa yatırımlarının her zaman kazandırma olasılığı en yüksek yatırım aracı olduğunu belirten EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken de, gelir çizgisi belli bir seviyede olan yatırımcıların birleşerek daha değerli arsalara yöneldiklerine dikkati çekti.
 
İster büyük, ister küçük yatırımcı olsun parasını değerlemek isteyenlerin her zaman ilk tercihinin gayrimenkulden yana olduğunu hatırlatan Eken, yatırımların bireysellikten çıkıp toplu yatırımlara yönlendiğini belirtti.
 
Eken, şunları söyledi:
 
“Artık bilinenin aksine yatırımlar bireysellikten çıkarak ortak paydada birleşiyor. Doktor, avukat gibi yüksek gelirli, benzer çizgide yer alan statü sahibi kişiler, birikimlerini birleştirme yoluna gidiyor.
 
Güç birliği olduğunda yatırım risk yüzdesinde de ciddi düşüş gözlemliyoruz.
 
Bir kişinin doğrusu yerine ortak bir doğruda buluşmak insana ciddi güven veriyor. Çalışan, üreten ve kazanan kişi haklı olarak; yatırımında da aynı doğrultuda kişilerle ilerlemek istiyor.
 
EKN Group olarak bizim önerimiz de aynı yönde.
 
Yüksek getiri sağlayabilecek olası yatırımlar yüzdesel anlamda “ortak” paydadan geçiyor. Burada bu ortaklığa yön verecek bir uzmanın olması da hayati önem arz ediyor.
 
Yatırım zincirine birleşen ana unsurlar ile işin uzmanı da dahil olunca, yatırımların kazanca dönüşmesi kaçınılmaz.
 
Acemi davranan bazı ana akım yollar da var ancak, unutmamanız gereken temel kural, her zaman muhtemel kazanç ve risk dengesini iyi ayarlamak ve mutlaka işin uzmanına başvurmak.”
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay