20.02.2018,04:56
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Benzer statü sahipleri, birikimlerini birleştirme yoluna gidiyor'
Gayrimenkulde yaşanan son gelişmelere bakıldığında sektörün ileri gelenleri, artık bireysel yatırımların sınırlı kaldığını ve arsa yatırımlarında birikimlerin birleşme yoluna gittiğini kaydediyor.
 
Sektörde hareketli günlerin yaşandığı son dönemde, arsa yatırımlarının her zaman kazandırma olasılığı en yüksek yatırım aracı olduğunu belirten EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken de, gelir çizgisi belli bir seviyede olan yatırımcıların birleşerek daha değerli arsalara yöneldiklerine dikkati çekti.
 
İster büyük, ister küçük yatırımcı olsun parasını değerlemek isteyenlerin her zaman ilk tercihinin gayrimenkulden yana olduğunu hatırlatan Eken, yatırımların bireysellikten çıkıp toplu yatırımlara yönlendiğini belirtti.
 
Eken, şunları söyledi:
 
“Artık bilinenin aksine yatırımlar bireysellikten çıkarak ortak paydada birleşiyor. Doktor, avukat gibi yüksek gelirli, benzer çizgide yer alan statü sahibi kişiler, birikimlerini birleştirme yoluna gidiyor.
 
Güç birliği olduğunda yatırım risk yüzdesinde de ciddi düşüş gözlemliyoruz.
 
Bir kişinin doğrusu yerine ortak bir doğruda buluşmak insana ciddi güven veriyor. Çalışan, üreten ve kazanan kişi haklı olarak; yatırımında da aynı doğrultuda kişilerle ilerlemek istiyor.
 
EKN Group olarak bizim önerimiz de aynı yönde.
 
Yüksek getiri sağlayabilecek olası yatırımlar yüzdesel anlamda “ortak” paydadan geçiyor. Burada bu ortaklığa yön verecek bir uzmanın olması da hayati önem arz ediyor.
 
Yatırım zincirine birleşen ana unsurlar ile işin uzmanı da dahil olunca, yatırımların kazanca dönüşmesi kaçınılmaz.
 
Acemi davranan bazı ana akım yollar da var ancak, unutmamanız gereken temel kural, her zaman muhtemel kazanç ve risk dengesini iyi ayarlamak ve mutlaka işin uzmanına başvurmak.”
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye ekonomisinde kritik sektör tanımı yapmam gerekirse bugünkü koşullarda birinci sıraya tarımı, ikinci sıraya turizmi, üçüncü sıraya da yazılımı koyarım.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
En önemlisi konunun eski anlamda bir 'siyaset' tartışması olmadığını idrak etmektir.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?