22.11.2017,21:44
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Kişiler, yatırımlarına üst yapının da gelmesine aracılık ediyor'
Yatırımın en güvenli limanı olarak bilinen gayrimenkul, parasını değerlendirme düşüncesindeki hemen herkesin gündeminde yer alır.
Ne kadar kazandırırsa kazandırsın her yatırım aracında olduğu gibi, gayrimenkulde de risk olduğunu belirten uzmanlar, doğru hamle için en iyi tüyolardan birisinin “zenginleri izlemek” olduğunu ifade ediyorlar.
 
Ankara’da büyük ölçekli gayrimenkul yatırım çalışmaları yapan EKN Group Yönetim Kurulu Başkanı Osman Eken, gayrimenkulün en cazip yanlarından birisinin kısa vadede de çok kazandırabilmesi olduğunu kaydetti.
 
Bazen yaptıkları çalışmanın bir yıl gibi kısa sürede iki katından fazla getiri sağlayabildiğine işaret eden Eken, “Bu durum çok sayıda yatırımcı için cazip geliyor. Ancak diğer yanda da onlarca yıl önce alınan ama alındığıyla kalan araziler de kafalarda soru işareti bırakabiliyor” dedi.
 
Osman Eken, tüm kentlerde ileri gelen, gelir düzeyi yüksek kişilere bakıldığında önemli bölümünün kazancını gayrimenkul yatırımı ile elde ettiğinin görülebildiğini ifade ederek, şunları söyledi:
 
“Alanında uzman deneyimli kadrosu ile ciddi yatırımlara imza atan EKN Group olarak gayrimenkulle ilgilenen ama çekincesi olanlara ilk önerim, yaşadıkları ya da yatırım yapacakları kentteki zenginleri bir süre izlemeleri olacak.
 
Görülecek ki; onların yöneldikleri yerler kısa ve orta vadede değerlenen yerler oluyor.
 
Çünkü bu kişilerin önemli bölümü yaptıkları yatırıma üst yapının da gelmesine aracılık yapıyorlar.
 
Bu kişilerin yaptıkları yatırımları izleyen çok sayıda kişi yatırımlarını bu alana kaydırarak talebin yükselmesine yol açabiliyorlar.
 
Kıyıda köşede görülen bir yer yanına inşa edilen hastane, okul, sosyal tesis ya da büyük bir konut projesi ile bir anda değerlenebiliyor.“
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay