22.11.2017,21:44
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Bilirkişi raporu,6 şiddetinde depreme dayanmayacağını söylüyor
İstanbul Ataköy sahilde deniz ile kara arasında duvar ören yüksek katlı otel ve rezidanslar ilçeyi nefessiz bıraktı.
CHP’li Meclis Üyesi Nadir Ataman, sahilde yükselen dev yapılarla ilgili deprem uyarısında bulunarak şunları kaydetti:
 
“Davadaki bilirkişi raporu net olarak bu yapıların 6 şiddetinde depreme dayanmayacağını söylüyor. Sağlam kayanın 25-30 metre altta olduğu kazıkların bu kadar derine kazılmadığı belirtiliyor.”
 
İstanbul Ataköy sahilde deniz ile kara arasında duvar ören yüksek katlı otel ve rezidanslar ilçeyi nefessiz bıraktı.
 
CHP'li Bakırköy Belediyesi Meclis Üyesi Nadir Ataman, ilçede bir biri ardına yükselen dev AVM, otel ve rezidans projelerine tepki gösterdi.
 
Sahildeki yapıların rüzgarı kestiğine dikkat çeken Ataman, “Bundan 80 yıl önce rüzgara göre planlama yapanlar Florya'ya Atatürk Ormanı oluşturmuştu. 80 yıl sonra nasıl bir şehircilik anlayışı noktasına ulaşıldıysa rüzgar koridorlarına dev gökdelenler dikip iklimi değiştirdiler. İlçede nefes alınmıyor” dedi.
 
Ataköy sahilinde duvar gibi yükselen binaların iklimin dengesini değiştirdiğini ifade eden Ataman şöyle devam etti:
 
“Gökdelenler yüzünden sıcaklık 10 derece daha fazla hissediliyor. Bu binaların rüzgârların yönüne göre yapılması gerekli. Ama bizim gökdelenler İstanbul'un rüzgâr koridorlarının üzerinde yükseliyor. Rüzgar ilçenin içine giremiyor. Bu yapılaşmalar doğal yaşam dengesini bozuyor.”
 
Ataman, çevreye ve insan sağlığına zarar veren bu gökdelenlerin Bakırköy halkının deniz ile bağlantısını da kestiğini belirterek, konuyla ilgili Anıtlar Kurulu'na başvurup yargı yoluna gideceklerini söyledi. 
 
Özlem Güvemli / Sözcü

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ekonomi zirvesinde öyle bir tablo ortaya koydu ki inanılmaz. Hatta bir ara içimden ‘Beni Şimşek’in ülkesine götürün’ demek geldi.
Diğer Yazarlar
2018’de vatandaş, belki de evim yok diye sevinecek.
Türk Siyasi hayatına yeni bir parti daha katılıyor…
Türk Silahlı Kuvvetlerine subay adayı yetiştiren toplam dört askeri liseden üçü Osmanlı Devleti döneminde, birisi de Cumhuriyet döneminde kuruldu.
Basında yer alan haberlere göre AKP İstanbul il teşkilatları, Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümünde Anıtkabir’e ziyaret organizasyonu düzenliyorlarmış!
Evet, Fenerbahçe yönetimi bile bile lades dedi.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
KOBİ’ler de en önemli sorun, işletmelerin iyi yönetilememesidir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
İşlenen mühendislik sefaletlerinin sonuçlarını merak etmez misiniz?
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Şirketlerin kurumsal Check-Upları ve ihtiyaç analizlerini bilimsel temelli yapmak artık çok kolay