17.03.2018,15:30
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Çin'in panda piyasasını araştırmak için; 3 bankaya yetki
Panda piyasası nedir?
Yabancı kurum ya da şirketlerin finansman sağlamak için Çin'de yuan cinsinden ihraç ettikleri varlıklara 'Panda Tahvilleri' deniyor.
 
Özellikle yuanın küresel bilinirliliğinin artmasıyla daha fazla yabancının ilgi göstermesi ve büyük hacimli ihraçların artması Panda Tahvili piyasasına ilgi artıyor.
 
-----
 
Hazine Müsteşarlığı tarafından, Çin’in "Panda piyasası"nda tahvil ihracı olanaklarını araştırmak için Bank of China, HSBC ve ICBC'ye yetki verildi
 
Hazine Müsteşarlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, 2018 yılı dış finansman programı çerçevesinde, Çin'in "Panda piyasası"nda tahvil ihracı olanaklarını araştırmak için Bank of China, HSBC ve ICBC'nin yetkilendirildiği belirtildi.
 
Açıklamada, gerekli prosedürlerin tamamlanması ve piyasa koşullarının uygunluğu çerçevesinde ihracın bu yıl içinde gerçekleştirilmesinin planlandığı kaydedildi.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?