17.03.2018,15:35
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Türk Barter’a üye olan firma, istediği ürüne; mal veya hizmetleri karşılığında ulaşabiliyor'
Türkiye’de kurumsal Barter Sistemi’ni oluşturan ve Dünya Barter Birliği’nin Türkiye temsilciliğini üstlenen Türk Barter, piyasa koşullarının değişmesiyle elde kalan malların ve yarım kalmış yatırımların kolaylıkla değerlendirilmesini sağlıyor.
 
Çok taraflı ticaret ve çok taraflı takas ile her müşteriye özel, farklı çözümler ürettiklerinin altını çizen Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Sırrı Şimşek; “Türk Barter, ticari faaliyetlerde başarılı olmak adına göze alınan birtakım risklerin dağıtılması ile ilgili alternatif ticari ve finansal modeller sunmaktadır.
 
Çok taraflı ticaret ve çok taraflı takas anlaşmaları için malı satın alıp uygun alıcı çıkana kadar bekletir ve ürünlerin yeniden pazarlanması için uygun ortamları oluşturur.
 
Böylece takası çok taraflı ele alan Türk Barter, gerekli durumlarda bütün malların takas edilmesi ile ilgili oluşabilecek riskleri de kendisi üstlenir” dedi.
 
“Stok fazlası atıl ürünler gidiyor, ihtiyaç duyduğunuz mal ve hizmetler geliyor”
 
Barter Sistemi ile birlikte firmalara sahip oldukları malları hedef kitlelere kolaylıkla ulaştırabilmeleri hususunda aracılık eden Türk Barter, bu sayede şirketlerin, iflastan kurtulup nakit akışını dengelemesini ve ticaretlerini hedeflediği alanlara kaydırabilmesini sağlıyor.
 
Bu anlamda ilklere ve çoklu takas yöntemi gibi ayrıcalıklara imza attıklarının altını çizen Şimşek; “Türk Barter, geniş açılımlı ve dünyada en kapsamlı sektör dağılımına sahip Ortak Pazarı ile üye firmaların arzlarının satışı ve taleplerinin karşılanması esasına göre çalışıyor ve talepler için ilgili firmaları Barter Ortak Pazarı'nda birlikte çalışmaya davet ederek büyüyor.
 
Satış yaparak alacaklı hale gelen firma, tüm ihtiyaçlarını Barter Ortak Pazarı'nda bulunan üye firmaların satışa sundukları mal veya hizmetlerden karşılayabiliyor.
 
İhtiyaçlarını karşılamak için üye olan firmaya, uzman brokerler faaliyet alanlarına göre yardımcı oluyor.
 
Üyenin stoklarını, arz fazlasını, satmak istediği her ürünü sisteme kaydediyor ve bunların karşılığında ihtiyaç duyduğu mal ve hizmetleri sistemden talep ediyor.
 
Ayrıca; üye olan her ziyaretçi Barter kapsamında satmak istediği her ürünü web sitesine ekleyerek online satış işlemine de kolaylıkla başlayabiliyor” dedi.
 
Çok taraflı ticaret ve çok taraflı takas ile riskler minimize ediliyor
 
Gelişmiş alt yapısı, 25 yıllık tecrübesi ve uzman kadrosunun desteğiyle Türk Barter, üyelerine yeni pazarlara açılabilme fırsatı sunarak, çok taraflı ticaret ve çok taraflı takas ile geleneksel takas ve ticaret normlarının dışına çıkıyor.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Sırrı Şimşek; “Takasın anlamına baktığımızda sizin elinizde olan mal veya hizmet karşılığında ikinci bir kişinin elinde olan mal veya hizmetin değiş tokuşu anlaşılmaktadır.
 
Takas yönteminde 2 farklı firma ve yalnızca 2 çeşit ürünle değiş tokuş sağlanabildiği görülmektedir. 
 
Oysa, üyelerine çok taraflı ticaret ve çok taraflı takas imkânı sunan Türk Barter’a üye bir firma, elindeki mal veya hizmeti sunarak Barter Ortak Pazarı içerisindeki gayrimenkulden turizme, sağlıktan eğitime, sigortadan tekstile kadar birbirinden farklı birçok sektörün mal veya hizmetini satın alabilmektedir. 
 
Biz bu yüzden ‘Çiçek verip fabrika alanlar Türk Barter’da buluşuyor’ diyoruz.
 
Türk Barter’a üye olan firmalar, içerisinde yüzlerce ürün bulunan bu Ortak Pazarda istedikleri ürüne mal veya hizmetleri karşılığında ulaşabiliyor, ticaretlerini çok taraflı ticaret ile sürdürebiliyor.
 
Barter Sistemi, firmalar için bu ve benzer birçok avantajı içerisinde barındırmaktadır” sözleriyle çok taraflı ticaret ve çok taraflı takas yönteminin avantajlarını vurguladı.
 
www.turkbarter.com
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?