22.02.2018,23:48
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Yönetim pratiğimizde benzeri olmayan bir süreç'
Türkiye Varlık Fonu’nun (TVF) 2017 bağımsız denetimini Baker Tilly Güreli Yeminli Mali Müşavirlik yapacak.
Ticaret Sicili’nde geçen adıyla Güreli’nin denetleyeceği TVF; 40 milyar dolarlık kamu sermayeli şirket/banka portföyünü elinde tutuyor.
 
TVF’nin Sayıştay denetimi dışında tutulması; “bağımsız denetim”in görevi, daha önemli ve ağır sorumluluğa dönüştürecektir. OHAL rejiminin sağladığı kudretle bir gecede devredilmiş kamu şirketlerini yöneten bir şirketin, bir başka özel şirket tarafından denetlenmesi gibi kendi yönetim pratiğimizde benzeri olmayan bir süreçten söz ediyoruz.
 
Güreli, sektörde deneyim ve birikimiyle, bilinirliği yüksek bir marka. Yönetim Kurulu Başkanı avukat Hüsnü Güreli, aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili, icra kurulu üyesi. Camiada Beşiktaş’ı halka arza hazırlayan isim olarak da tanınıyor.
 
TOGEMDER destekçisi Cuma günkü “Varlık Fonu’nun denetim”i yazım üzerine bir okuyucumdan mesaj aldım. Adı bende saklı okurum, daha önce Rıza Sarraf avukatlarının New York mahkemesine sunduğu belgeye dayanarak yazdığım yazıyı hatırlatıyor. O yazımda, Sarraf’ın TOGEMDER’e (Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği) yaptığı açıklanan 4.6 milyon dolarlık bağışı ve nereye harcandığını sormuştum. Okurum TOGEMDER’in yöneticileri ve destekçilerine bir daha göz atmamı rica ediyordu.
 
Dernek sitesindeki destekçiler arasında “Asuman-Hüsnü Güreli” çifti de yer alıyor. Asuman Güreli yanı sıra derneğin önceki dönem yönetiminde sayman olarak da görev yapmış. “Ne var bunda?” diyebilirsiniz.
 
Gazeteciliğin bir işlevi de toplumsal hafızaya arada bir hatırlatma katkısı sunmaktır diyelim.
 
Çiğdem Toker'in köşe yazısından alıntı / Cumhuriyet

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Ekonomide yaşadığımız sorunlar açık.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Truva’nın Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı olan 2018; ülkemizde “Truva Yılı” ilan edildi.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 13 Şubat 2018’de yaptığı konuşmada, “Bizim için Afrin neyse Ege’deki, Kıbrıs’taki haklarımız da odur. Savaş gemilerimiz, Hava Kuvvetlerimiz, gerektiğinde her türlü müdahaleyi yapmak için yakın takipteler” dedi.
Haber programında Zeytindalı Harekâtı için Afrin’e giden Mehmetçikleri izliyorum.
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Dünyanın bir bütün olduğu günümüzde, bilimsel verilerden yararlanmanın vakti gelmiştir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?