18.03.2018,20:31
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Mobilyada ihracat, yüzde 1,2 arttı; ithalat yüzde 7,1 geriledi
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), 2017 yılının altı aylık finansal sonuçlarını kamuoyuna duyurdu.
30 Haziran 2017 tarihi itibarıyla açıklanan finansal sonuçlara göre; mobilya sektörü yılın ilk yarısında ihracatını yüzde 1,2 oranda artırarak 1 milyar 124 milyon dolara yükseltti.
 
İthalat rakamı ise; geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre; yüzde 7,1 oranında gerileyerek 282 Milyon 460 bin dolar oldu.
 
2017 yılının ilkyarısını değerlendiren MOSDER Başkanı Nuri Öztaşkın; “2017’nin ikinci yarısında özellikle lider olduğumuz pazarlara yönelik çalışmalarımızı hızlandırarak sektörün gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz.
 
Mobilya takipçilerini kendilerine değer katacak ürünlerle buluşturup, gelecek 5 yıl içinde de Türkiye’yi dünyanın ilk 10 ihracatçı ülkesi içinde görmek için çalışıyoruz.
 
Bu kapsamda; MOSDER olarak, sektörümüzün gelişimi için spesifik projeleri hayata geçiriyor, Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmak için çalışıyoruz” dedi. 
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türk reel sektörünün şu an için önündeki en kritik gündemlerden birini dijitalleşme oluşturuyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?