17.12.2017,18:43
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Mobilyada ihracat, yüzde 1,2 arttı; ithalat yüzde 7,1 geriledi
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), 2017 yılının altı aylık finansal sonuçlarını kamuoyuna duyurdu.
30 Haziran 2017 tarihi itibarıyla açıklanan finansal sonuçlara göre; mobilya sektörü yılın ilk yarısında ihracatını yüzde 1,2 oranda artırarak 1 milyar 124 milyon dolara yükseltti.
 
İthalat rakamı ise; geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre; yüzde 7,1 oranında gerileyerek 282 Milyon 460 bin dolar oldu.
 
2017 yılının ilkyarısını değerlendiren MOSDER Başkanı Nuri Öztaşkın; “2017’nin ikinci yarısında özellikle lider olduğumuz pazarlara yönelik çalışmalarımızı hızlandırarak sektörün gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz.
 
Mobilya takipçilerini kendilerine değer katacak ürünlerle buluşturup, gelecek 5 yıl içinde de Türkiye’yi dünyanın ilk 10 ihracatçı ülkesi içinde görmek için çalışıyoruz.
 
Bu kapsamda; MOSDER olarak, sektörümüzün gelişimi için spesifik projeleri hayata geçiriyor, Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmak için çalışıyoruz” dedi. 
 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Herkes istihdam meselesine takılmış durumda. Hatta şu an TOBB üyelerinden artı 2 istihdam istendi.
Diğer Yazarlar
Zenginlerden daha mı çok vergi alınsa?
Tanrı’nın yeryüzünde kendine ayırdığı iki toprak parçasından birisi olan Kudüs hiçbir milletin ya da dinin tek başına malı değildir. Özeldir. Kutsaldır. Ata yadigarıdır. Tüm insanlığın ortak mirasıdır.
Girit Adası’nın hukuki statüsü hakkında tarihçiler tarafından kullanılan iki tez vardır.
Meslekî bıkkınlık ya da günümüzün moda tabiriyle “Tükenmişlik Sendromu” uzun yıllar aynı mesleği yapmak zorunda kalanlarda sıkça görülebilen psikolojik bir rahatsızlıktır.
Süper Lig’te 13. Hafta geride kalırken, oluşan görüntüyü Afrika’nın vahşi topraklarında yaşanan yırtıcı savaşlarına benzetiyorum.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Son birkaç yıldır ülkemizde yaşanan yüksek kur artışları, işletmelerimizi oldukça zorlamakta, maliyet, fiyatlama ve kâr döngüsünü yakalamak her geçen gün daha da güç hale gelmektedir.
PESCO, Avrupa’daki dengeleri ve Türkiye’nin durumunu nasıl etkileyecek?
Barajlarımızın faydalı hacimlerinin yüzde 90’nı asla görev yapmaz, yapamaz. Yani ihtiyacın on misli baraj yapılmıştır’ demişim.
“Her ölüm, sana olan küçük bir ölümdür. ‘Çanların kimin için çaldığını sorması için birini gönderme, onlar senin için çalıyor’. Her ölüm, senin ölümündür. Ağaçtan kuru bir yaprak düştüğünde bile, o senin ölümündür.” Osho
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?