18.03.2018,22:30
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Küresel petrol talebinin yarısını, Çin ile Hindistan oluşturacak
'Cambridge Enerji Konferansı' ABD'nin Houston kentinde başladı.
Uluslararası Enerji Ajansı (EUA) İcra Direktörü Fatih Birol konferans kapsamında düzenlenen ilk basın toplantısında, petrol piyasasının gelecek beş yıllık beklentilerine ilişkin raporu açıkladı.
 
Raporda, küresel petrol talebinin gelecek beş yıl içinde güçlü bir şekilde büyüyeceği ve Çin ile Hindistan'ın petrol talebinin küresel talebin yarısını oluşturacağı belirtildi.
 
OPEC dışındaki petrol ülkelerinin üretimlerinin gelecek beş yıl içinde ciddi şekilde yükseleceğine işaret edilen raporda, özellikle ABD, Brezilya, Kanada ve Norveç'in üretiminde güçlü bir artış görüleceği ifade edildi.
 
Rapora göre, şist yağı, üretiminin artmasıyla birlikte, küresel petrol üretimin büyümesindeki en önemli kaynaklardan biri haline gelecek.
 
Öte yandan; uluslararası petrol fiyatlarının ise; önümüzdeki beş yıl içinde büyük bir şekilde artmaması ve varil başı yaklaşık 60 dolar seviyesinde kalması bekleniyor.
 
Konferansa, dünyanın dört bir yanından 3 binden fazla hükümet ve devlet yetkilisi ile enerji uzmanı katılıyor.
 
Çin Uluslararası Radyosu

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türk reel sektörünün şu an için önündeki en kritik gündemlerden birini dijitalleşme oluşturuyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?