18.03.2018,22:31
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Çin'de, hızlı manyetik trenin '2.0 versiyonu' hizmete girecek
Çin'in kendi gücüne dayanarak geliştirdiği hızlı manyetik trenin 2.0 versiyonunun şu an test ve montaj aşamasında olduğu, ilk trenin bu yılın ortalarında raylara indirileceği açıklandı.
Çin Ulusal Halk Meclisi'nin yıllık toplantısına katılmak üzere başkent Beijing'e gelen Çin'in en büyük yüksek hızlı tren üreticisi CRRC'ye bağlı Zhuzhou Lokomotif Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Zhou Qinghe, yaptığı açıklamada, yeni trenin, 1.0 versiyonuna göre; daha hızlı ve daha hafif olmanın yanında, daha büyük kapasiteye sahip olduğunun altını çizdi.
 
Hızlı manyetik trenin ortalama hızının saatte 100 kilometreden 160 kilometreye kadar yükseleceği, Çin'in imal ettiği bu trenin dünyadaki öncü konumunu koruyacağı belirtiliyor.
 
Çin Uluslararası Radyosu

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türk reel sektörünün şu an için önündeki en kritik gündemlerden birini dijitalleşme oluşturuyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?