18.03.2018,22:29
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Ticaret savaşı kimsenin çıkarına değil'
ABD Başkanı Donald Trump’ın çelik ithalatına yüzde 25, alüminyum ithalatına da yüzde 10 gümrük vergisi uygulama kararına, dünyadan tepkiler gelmeye devam ederken, Avrupa Birliği (AB) yetkilileri de, ABD’ye misilleme yapabileceklerinin sinyalini verdi.
Gazete Habertürk
 
Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörü Roberto Azevedo, Trump’ın söylemlerini gerçeğe dönüştürmesi halinde bir ticaret savaşının başlayabileceğini belirtti.
 
ABD’nin planlarının kendilerini endişelendirdiğini kaydeden Azevedo, “Ticaret savaşı kimsenin çıkarına değildir” dedi.
HarleyDavidson ile ilgili görsel sonucu
HarleyDavidson ile ilgili görsel sonucu
 
Avrupa Komisyonu Başkanı
Jean-Claude Juncker, AB’nin Harley Davidson motosiklet, bourbon viski ve Levi’s kot pantolonları gibi Amerikan ürünlerinin ithalatına gümrük vergisi koymaya hazırlandığını duyurdu. 
 
AB’nin kuracağı bir koalisyon ile ABD’ye karşı Dünya Ticaret Örgütü mahkemesinde dava açmasının mümkün olduğunu söyleyen Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı ve AB’nin ticaret politikasından sorumlu Jyrki Katainen ise; bu ittifak içinde Türkiye, Japonya, Kanada ve Meksika’nın olabileceğini belirtti. 

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türk reel sektörünün şu an için önündeki en kritik gündemlerden birini dijitalleşme oluşturuyor.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?