19.01.2018,02:38
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Çin; 4. Sanayi Devrimi için harekete geçti
Çin, 3 boyutlu (3D) baskı sektörünü; güçlü finansal destekten, kolay finansmana kadar, ekonomiyi yönlendiren yüksek teknolojili sektörlere uygun bir dizi politika ile desteklemek için harekete geçti.
 
Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ve diğer 11 ajans tarafından yayınlanan kılavuza göre; hükümet, endüstrinin önümüzdeki yıllarda yüzde 30'dan fazla bir yıllık büyüme oranını ile gelirini, 2020 yılında 20 milyar yuanın üstünde (yaklaşık 3 milyar ABD doları) çıkarması bekleniyor.
 
Kılavuza göre; ülke içinde geliştirilen temel teknoloji 2020’de uluslararası seviyeye ulaşacağı öngörülüyor ve yurt dışı pazarlarda tanınan ürünleriyle küresel rekabet gücü kazanmış iki veya üç yerli firma teşvik edilmesi amaçlanıyor.
 
Özellikle, 100'den fazla teknolojik takım, ana cihaz ve özel malzeme alanında atılım yapılacak ve resmi plana doğrultusunda da 100’den fazla pilot program başlatılacak.
 
3 boyutlu baskı teknolojisi, havacılık, gemi yapımı, araba yapımı, sağlık, kültür ve eğitim alanlarında yaygın olarak kullanılacak.
 
Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, 3D yazıcı şirketleri için mali desteğini artırma sözü verdi ve halka açılma, bono çıkarma da dâhil olmak üzere çeşitli finansman modellerini teşvik edeceğini belirtti.
 
Finansal kiralama da desteklenecek
 
Kılavuza göre ayrıca; yabancı firmaların Çin'de araştırma ve geliştirme merkezleri kurmaları da teşvik edilecek.
 
-----
 
Çin'de 3D baskının pazarı, konuttan gıdaya, giysilere ve ameliyata kadar neredeyse tüm olası uygulamalarda test edildiği için hızla gelişiyor.
 
Çin Uluslararası Radyosu

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?