18.03.2018,10:49
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Çin; 4. Sanayi Devrimi için harekete geçti
Çin, 3 boyutlu (3D) baskı sektörünü; güçlü finansal destekten, kolay finansmana kadar, ekonomiyi yönlendiren yüksek teknolojili sektörlere uygun bir dizi politika ile desteklemek için harekete geçti.
 
Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ve diğer 11 ajans tarafından yayınlanan kılavuza göre; hükümet, endüstrinin önümüzdeki yıllarda yüzde 30'dan fazla bir yıllık büyüme oranını ile gelirini, 2020 yılında 20 milyar yuanın üstünde (yaklaşık 3 milyar ABD doları) çıkarması bekleniyor.
 
Kılavuza göre; ülke içinde geliştirilen temel teknoloji 2020’de uluslararası seviyeye ulaşacağı öngörülüyor ve yurt dışı pazarlarda tanınan ürünleriyle küresel rekabet gücü kazanmış iki veya üç yerli firma teşvik edilmesi amaçlanıyor.
 
Özellikle, 100'den fazla teknolojik takım, ana cihaz ve özel malzeme alanında atılım yapılacak ve resmi plana doğrultusunda da 100’den fazla pilot program başlatılacak.
 
3 boyutlu baskı teknolojisi, havacılık, gemi yapımı, araba yapımı, sağlık, kültür ve eğitim alanlarında yaygın olarak kullanılacak.
 
Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, 3D yazıcı şirketleri için mali desteğini artırma sözü verdi ve halka açılma, bono çıkarma da dâhil olmak üzere çeşitli finansman modellerini teşvik edeceğini belirtti.
 
Finansal kiralama da desteklenecek
 
Kılavuza göre ayrıca; yabancı firmaların Çin'de araştırma ve geliştirme merkezleri kurmaları da teşvik edilecek.
 
-----
 
Çin'de 3D baskının pazarı, konuttan gıdaya, giysilere ve ameliyata kadar neredeyse tüm olası uygulamalarda test edildiği için hızla gelişiyor.
 
Çin Uluslararası Radyosu

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?