19.01.2018,02:12
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
'Rus gazeteciler, ABD istihbaratının ciddi bir baskısı altında'
Haftalık basın toplantısında konuşan...
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, "Son dönemde ABD'dekiler de dahil olmak üzere Rus gazeteciler ABD istihbaratının ciddi bir baskısı altında, özellikle de kendi safına çekme çabası söz konusu” ifadelerini kullandı.
 
Zaharova, "Devlet ve devlete bağlı olmayan basın kuruluşlarından gazetecilere bu yönde yaklaşımlar var, ancak isim veremem" dedi.
 
gazeteci basın özgürlüğü ile ilgili görsel sonucuZaharova, örnek olarak ABD istihbaratının bir Rus gazeteciye iş birliği teklif ettiğini, ancak olumsuz cevap aldıklarında farklı yollara başvurduğunu söyledi.
 
Zaharova "Kesin bir dille ret cevabı aldıklarında rüşvet yoluna geçtiler. Daha sonra da psikolojik baskı ve doğrudan bayağı tehditlerde bulundular" ifadelerini kullandı.
 
Bu durumu ifade özgürlüğüne karşı yapılan büyük çapta bir saldırı olarak gördüklerini aktaran Zaharova, Avrupa Güvenlik ve İstihbarat Teşkilatı Basın Özgürlüğü Temsilcisi Dunja Mijatovic’in bu 'kabul edilemez' durumla ilgilenmesini umduğunu belirtti. 
 
Bu arada Zaharova; "19 Aralık’ta Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Andrey Karlov’un öldürülmesinin üzerinden tam bir yıl geçmiş olacak. Türk güvenlik güçleri Rus soruşturmacılarla iş birliği ile soruşturmaya devam ediyor.
 
Bu suça dahil olduğu şüphesiyle gözaltına alınan kişilere yönelik inceleme çalışmaları gerçekleştiriliyor" ifadelerini kullandı.
 
Zaharova, bu konunun Rus Dışişleri ve Rusya’nın Türkiye büyükelçiliğinin kontrolünde olduğunu da belirtti.

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
TÜSİAD’ın genel kurulunda yaptığı önemli bir tüzük değişikliği var. Bu değişimle birlikte adındaki iş adamları ibaresi iş insanları olarak yenilendi.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Doğunun en batısı…Batının en doğusu…
Çavuşoğlu, kendi dönemlerinde hiçbir gelişme olmadığını da iddia etmişti.
Tarih 15 Nisan 2013.
Bu melanetleri işlemekle, işlettirmekle hangi amaca varılmak istenmiştir?
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Otuz yılı aşkın süredir danışmanlık yaptığım özel sektörde, mali işler konularında işletmeleri gözlemledim.
Savaş yorgunu Avrupa kıtasının önce ekonomik işbirliği ile başladığı ve bir barış ve refah fikri olarak ilerleyen Avrupa projesi için önemli bir döneme tanıklık ediyoruz.
Unutmamalıdır ki, tarihinin hakikatına vakıf olmak bir ülkenin bağışıklık ilacıdır.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?