18.03.2018,10:54
İstanbul
Dolar
Euro
Altın
İmkb
Gözaltında tutulduğu nezarette açlık grevine başladı
Eski Gürcistan Devlet Başkanı Saakaşvili, protestolar yüzünden 2013 yılında Cumhurbaşkanlığını bırakmak zorunda kalınca Ukrayna'ya gitmiş, bu ülkenin vatandaşlığına geçmiş ve bir dönem Odessa Valiliği yapmıştı.
 
Ukrayna hükümeti daha sonra ters düştüğü Saakaşvili'yi görevden almış, vatandaşlıktan çıkarmıştı.
 
-----
 
Mihail Saakaşvili, gece yarısı güvenlik güçlerinin yaptığı operasyon ile gözaltına alınarak nezarete konulmuştu.Saakaşvili ile ilgili görsel sonucu
 
Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili'nin avukatı yaptığı açıklamada, müvekkilinin başkent Kiev'de gözaltında tutulduğu nezarethanede açlık grevi başlattığını duyurdu.
 
Saakaşvili'nin avukatı, mahkemenin 60 gün tutukluluk süresi vermesi halinde ise; müvekkilinin açlık grevini sürdüreceğini aktardı.
 
Saakaşvili'nin tutulduğu nezarethanede sağlık durumunun iyi olmadığına dikkati çeken avukatı, müvekkiliyle ilgili yürütülen sürecin siyasi olduğunu öne sürdü.
 
Bu arada, Saakaşvili taraflarından oluşan bir grup, nezarethane önünde toplanarak beklemeye başladı.
 
Güvenlik güçleri ile bu kişiler arasında zaman zaman arbede yaşandı.
 
VIDEO İÇİN TIKLAYIN
5 Aralık 2017
https://www.youtube.com/watch?v=cJxIrm6TlFA

,


YORUMLAR
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır. Toplam Yorum 0 | Onay Bekleyen Yorum 0

Bu Kategoride Son Eklenen Diğer Haberler
YazıYorum
Türkiye’de verileri medya yoluyla öğrenenler yandı.
Diğer Yazarlar
Türkiye ekonomisinin temeli % 99.8 KOBİ’lerimize bağlı.
Öyle bir coğrafya düşünün ki; doğudan gelen ticaret yollarının batıya açılan kapısı.
01 Mart 2018 Perşembe günü Kastanies-Pazarkule sınırı yakınında Türk topraklarına giren 2 Yunan askeri, bölgede devriye dolaşan Türk askerleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Çanakkale zaferlerinin 103. Yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Ama ne kutlama!
Ne yapmalıyız, yapabiliriz? Aydınlara düşen görevler ne olur?
Kaçak su bedellerini kim ödüyor?
Geçmişte olduğu gibi, günümüzde de, ülkeler arasında çıkan savaşların nedenleri araştırıldığında, asıl nedenlerin başında çıkar amaçlarının, yani ekonomik nedenlerin olduğu görülecektir.
Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi’ndeki siyasetçiler başta olmak üzere Türk karşıtı olarak yorumlanabilecek söylem yükselişe geçti.
Sezon başından bu yana ön görülen ve tahmin edildiği gibi, büyük takımların zor – kolay maç periyotları sonucunda 3 büyüklerin puanlarının eşitleneceği öngörüsü sonunda gerçekleşti.
Yavaş yavaş kişilik değiştiriyorum; yeni kişilikler yaratma, taklit etmenin, dünyayı anlamanın ya da dünya anlaşılabilirmiş gibi yapmanın yeni tarzlarını yaratma yeteneğimle zenginleşiyorum (evrim burada olsa gerek)." diyor Pessoa..
Bir meslek sahibi olmak mı yoksa dünyayı keşfetmek mi?